Olimpia

Kovács István Amszterdamban vezeti első Eb-meccsét

Orbán Zsolt 2021. június 20., 17:02 utolsó módosítás: 2021. június 20., 17:04

A nagykárolyi játékvezető a csoportkör harmadik fordulójában mutatkozik be a labdarúgó Európa-bajnokságon, az UEFA illetékesei Amszterdamba delegálták, ahol hétfőn este a biztos csoportelső hollandok a már kiesett észak-macedónokat fogadják.

Újabb mérföldkő a pályafutásában: Kovács István Eb-meccsen bíráskodik Fotó: Pinti Attila

Hétfőn este Kovács István is bemutatkozik az idei labdarúgó-Eb-n. Az első nagy világversenyén szereplő nagykárolyi játékvezető a C-csoporthoz tartozó Észak-Macedónia–Hollandia találkozót irányítja hétfőn 19 órától.

Az amszterdami mérkőzés gyakorlatilag tét nélküli, miután a hollandok Ukrajna és Ausztria legyőzésével csoportelsőként jutnak tovább a nyolcaddöntőbe, míg a két forduló után nullapontos északmacedónok a hétfői mérkőzés eredményétől függetlenül az utolsó helyen végeznek a négyesben.

A 36 éves Kovács István jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkezik játékvezetőként, összesen 71 UEFA-rendezésű mérkőzésre delegálták eddig.

Olyan nemzetközi tornákon bíráskodott, mint a 2014-es U19-es Európa-bajnokság (Magyarország), vagy a 2017-es U21-es Eb (Horvátország), illetve ugyanabból az évből az U17-es világbajnokság (India), felnőtt világversenyen viszont a hétfői lesz az első mérkőzése.

Az erdélyi magyar futballbíró az idei tornán negyedik játékvezetőként kapott szerepet a lengyel-szlovák (1–2) és a finn-orosz (0–1) csoportmeccsen, amelyeket egyaránt Szentpéterváron rendeztek.

A Johan Cruijjf Arénában Kovács István mellett Vasile Marinescu és Ovidiu Artene partjelzőként, az olasz Marco Di Bello és Paolo Valeri, az angol Lee Betts és a lengyel Pawel Gil a VAR-szobában, míg a bolgár Georgi Kabakov negyedik játékvezetőként tevékenykedik a hétfő esti mérkőzésen.