Hirdetés

Kovács István Amszterdamban vezeti első Eb-meccsét

Újabb mérföldkő a pályafutásában: Kovács István Eb-meccsen bíráskodik
Fotó: Pinti Attila

2021. június 20., 17:02

A nagykárolyi játékvezető a csoportkör harmadik fordulójában mutatkozik be a labdarúgó Európa-bajnokságon, az UEFA illetékesei Amszterdamba delegálták, ahol hétfőn este a biztos csoportelső hollandok a már kiesett észak-macedónokat fogadják.

2021. június 20., 17:02

Hétfőn este Kovács István is bemutatkozik az idei labdarúgó-Eb-n. Az első nagy világversenyén szereplő nagykárolyi játékvezető a C-csoporthoz tartozó Észak-Macedónia–Hollandia találkozót irányítja hétfőn 19 órától.

Hirdetés

Az amszterdami mérkőzés gyakorlatilag tét nélküli, miután a hollandok Ukrajna és Ausztria legyőzésével csoportelsőként jutnak tovább a nyolcaddöntőbe, míg a két forduló után nullapontos északmacedónok a hétfői mérkőzés eredményétől függetlenül az utolsó helyen végeznek a négyesben.

A 36 éves Kovács István jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkezik játékvezetőként, összesen 71 UEFA-rendezésű mérkőzésre delegálták eddig.

Olyan nemzetközi tornákon bíráskodott, mint a 2014-es U19-es Európa-bajnokság (Magyarország), vagy a 2017-es U21-es Eb (Horvátország), illetve ugyanabból az évből az U17-es világbajnokság (India), felnőtt világversenyen viszont a hétfői lesz az első mérkőzése.

Az erdélyi magyar futballbíró az idei tornán negyedik játékvezetőként kapott szerepet a lengyel-szlovák (1–2) és a finn-orosz (0–1) csoportmeccsen, amelyeket egyaránt Szentpéterváron rendeztek.

A Johan Cruijjf Arénában Kovács István mellett Vasile Marinescu és Ovidiu Artene partjelzőként, az olasz Marco Di Bello és Paolo Valeri, az angol Lee Betts és a lengyel Pawel Gil a VAR-szobában, míg a bolgár Georgi Kabakov negyedik játékvezetőként tevékenykedik a hétfő esti mérkőzésen.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egy vérből valók vagyunk: Diószegi László frappáns üzenete a fanyalgóknak a gól nélküli döntetlen után (videóval)

Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.

Jó meccset játszott a Sepsi OSK az FCSB ellen, csak a gólok hiányoztak (videóval)

Lüktető volt a ritmus a labdarúgó Szuperliga 4. fordulójának zárómeccsén. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FCSB is odatette magát, helyzetek sokaságát dolgozták ki. A háló érintetlen maradt.

Székelyhon

Hátulról, teljes sebességgel – nyilvánosságra hozták a halálos biciklisgázolást rögzítő videót

Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.

`
Krónika

Erdély ma új autópálya-szakasszal gazdagodik

Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.

Krónika

A nyugdíjkorhatár nő, de a várható élettartam nem követi, legalábbis Romániában

Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.

Főtér

„A Kárpátok szimbólumát egy gyűlölt, kártékony, kóborló vadállattá züllesztette a politikum”

A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!