
Ahogy várható volt, már a kezdő sípszót követően birtokba vette a labdát a spanyol válogatott, veszélyesebben is játszott, Oyarzabal, majd Ferran Torres próbálkozásai jelentettek veszélyt az olasz kapura. A legnagyobb lehetőség mégis a Squadra Azzurra előtt adódott, a 21. percben Unai Simon futott ki feleslegesen a kapujából, a labda az olaszoknál maradt, de nem tudtak végül üres kapura lőni. Donnarummának is akadt dolga, a félidő közepén Dani Olmo 11 méterről leadott lövését védte.
Az utolsó negyedórára kiegyenlítettebb lett a meccs, és a szünet előtt nagyon közel voltak az olaszok a vezetés megszerzéséhez,
Insigne passzolt Emersonnak, akinek közeli lövése a kapufát érintve hagyta el a játékteret.
A második félidőben sem unatkoztunk, az elején Oyarzabal vitte fel jobb szélen a labdát, Busquets lövése centikkel szállt fölé, majd túloldalt Chiesa lövése akadt el Unai Simonban. A gólcsend kereken egy óra játékot követően tört meg,
Donnarumma szedte össze a labdát, gyors ellentámadást indított, Insigne ugratta Immobilét, aki elől Laporte becsúszva még menteni tudott, de éppen Chiesa elé került a játékszer, aki egy csel után, 12 méterről jobbal a kapu bal oldalába tekert.
Mindkét oldalon érkeztek a cserék, és szinte a spanyol válasz is, ám Oyarzabal ziccerben nem tudta megfejelni a labdát. Ha a gól előtt be volt szorulva olasz csapat, a vezetés megszerzése után méginkább, a következő nagy helyzet mégis előttük adódott, Berardi lövéseinél Unai Simon védett.
A spanyol rohamok az idő teltével veszítettek intenzitásukból, az olaszok kiegyenlítették a csatát, ám ekkor jött az egyenlítés, a csereként beállt Morata Dani Olmóval kényszerítőzés után ziccerben nem hibázott.
A hosszabbításig maradt az 1–1, a spanyolok a masszív labdabirtoklásukat nem tudták ziccerré alakítani.
Az Eb hatodik ráadásának első félidejében sokáig kóstolgatták egymást a felek, majd a spanyolok előtt adódott több nagy lehetőség: egy baloldali szabadrúgást követően tűzijáték alakult ki az olasz tizenhatosban, végül az oldalvonalon kívül került a labda, majd Llorrente lövését blokkolták a kapu torkában.
A hosszabbítás második félidejének elején Berardi lőtt lesgólt, majd a spanyolok ismét letelepedtek az olasz térfélen,
de a Bonucci–Chiellini duó által vezérelt védelmet többször nem tudták feltörni.
A két csapat számára a harmadik egymás elleni büntetőpárbaj következett, az első kettőt a spanyolok nyerték (2008-as Eb negyeddöntőjében, 2013-ban pedig a Konföderációs Kupa elődöntőjében).
Az olaszok kezdtek, és Unai Simon rögtön kivédte Locatelli jobb alsóba tartó lövését, ám nem kerültek előnybe a spanyolok, hiszen Dani Olmo fölé lőtt. A második párban Belotti és Moreno nem hibázott, akárcsak a következőben Bonucci és Thiago sem. A negyedik párban Bernardeschi is magabiztos volt a tizenegyesnél, míg az egyenlítő Morata büntetőjét Donnarumma hárította!
Jorginho következett, Unai Simont jobbra elküldve a bal alsóba gurított, Olaszország pedig bejutott a döntőbe.
A spanyolok elveszítették első elődöntőjüket (ez volt az ötödik), míg Olaszország negyedik Eb-fináléjára készülhet (1968-ban aranyérmes lett, míg 2000-ben és 2012-ben ezüstérmes), ahol vasárnap este ugyancsak a Wembleyben Anglia vagy Dánia lesz az ellenfél.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!