
A Puskás Arénában kiegyenlített volt a játék az első félidőben, habár veszélyesebben fociztak a pályaválasztó hollandok, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani, és hiába jött néha könnyen zavarba a cseh védelem, a gól sokáig váratott magára.
Túloldalt Stekelenburg sem unatkozott, hiszen előbb Soucek közeli fejese ment mellé, majd Schick távoli lövését kellett védje. A játékrész második felében lelassult a meccs ritmusa, így mindenki arra kapta fel a fejét, hogy szinte megszerezték a vezetést a csehek,
a 38. percben Masopust adott nagy labdát Baráknak, aki hat méterről lőhetett, De Ligt becsúszva mentett szögletre – ez volt az első félidő legnagyobb gólszerzési lehetősége.
A szünetet követően Malen szerezhette volna meg könnyen a vezetést a hollandoknak, Depay nagyszerű passzát követően egyedül vezethette Vaclíkra a labdát, ám nem tudta kicselezni a hálóőrt, aki megkaparintotta a labdát. Fél perc sem telt el, és óriásit fordult a világ a hollandokkal. Érdekes helyzet alakult ki Stekelenburg tizenhatosa előtt, Schick és De Ligt harcolt a labdáért, a Juventus védője megcsúszott, és mivel már nem tudott lábbal vagy fejjel menteni, kézzel elütötte a labdát. Az orosz Szergej Karaszjov előbb sárga lapot mutatott fel a holland bekknek, majd videóbírózás után a pirosat is.
Az emberelőnyben játszó csehek beszorították a hollandokat, és a 66. percben Kaderábek révén könnyen megszerezhették volna a vezetést, ám nyolc méterről leadott lövését Dumfries blokkolta. Két perccel később már nem volt kérdés, egy szögletet követően a csehek megszerezték a vezetést: Stekelenburg számolta el magát a beívelésnél, a visszafejelt labdát Holes pár méterről a hálóba bólintotta.
Az egyenlítést hajszoló hollandok hátul nagyon kinyíltak, ezt pedig a csehek könyörtelenül kihasználták, labdaszerzést követően Holes hozta kihagyhatatlan helyzetbe Schicket, aki megszerezte negyedik gólját az Eb-n, egyben eldöntötte a párharcot is.
A csoportmeccsek során nyolc gólt szerzett hollandokra nem lehetett ráismerni, egész meccsen nem volt kaput eltaláló lövésük, és hiába érkeztek a friss emberek, még szépítésre sem futotta erejükből.
A csehek teljesen megérdemelten jutottak tovább és július 3-án Bakuban a dánokkal csapnak össze a negyeddöntőben.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!