Olimpia

A dánok egy négyessel ejtették ki az öt évvel ezelőtti elődöntőst

Horváth Bálint Ottó 2021. június 26., 21:11 utolsó módosítás: 2021. június 26., 22:59

Dánia válogatottja jutott be elsőként a labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjébe, miután kiemelkedő teljesítménnyel 4–0-ra győzte le a walesi csapatot.

Fotó: Facebook/UEFA EURO 2020

Az amszterdami Johan Cruyff Arénában kezdődött el szombaton kora este a kontinenstorna nyolcaddöntőinek sora, az A és a B csoport második helyezettje mérkőzött meg egymással.

Jobban kezdett a walesi csapat, amely Gareth Bale távoli lövéseivel próbálkozott, de nem találta el a kaput. Ezután a dánok fokozatosan átvették az irányítást, és néhány kiharcolt szögletet követően

az első kapuralövésből meg is szerezték a vezetést, a 27. percben Kasper Dolberg húsz méterről mesterien lőtte ki a hosszú alsó sarkot.

A pihenőig is a skandináv gárda játszott mezőnyfölényben, és éppen a szünet előtt közel volt előnye növeléséhez, Joakim Maehle rövid sarokba tartó közeli lövésénél kellett közbeavatkoznia a walesiek kapusának.

Alig kezdődött el a második félidő, a dánoknak máris sikerült újra betalálniuk, rossz felszabadítás után Dolberg belőtte második gólját. A folytatásban hiába erőltették támadásaikat a walesi játékosok, nehezen jutottak el a kapuig, a dán védelem ugyanis remekül zárt.

Jóval veszélyesebbek voltak ellenben a skandinávok, akik a végén még kétszer voltak eredményesek:

a walesi védelem ezúttal sem volt a helyzet magaslatán, az üresen labdát kapott Maehle találata után Martin Braithwaite gólját a videobíró közreműködésével érvényesítették.

Dánia fölényes sikerrel és magabiztos játékkal ejtette ki a 2016-os Eb-n elődöntős walesieket és készülhet a negyeddöntőre, ahol július 3-án Bakuban a vasárnapi Hollandia–Csehország párharc győztesével találkozik.