Olimpia

Történelmi félpályás gól, a csehek legyűrték házigazdájukat

Horváth Bálint Ottó 2021. június 14., 18:15 utolsó módosítás: 2021. június 14., 18:38

A cseh válogatott nyerőembere Patrick Schick volt a házigazda Skócia ellen a labdarúgó Európa-bajnokság D csoportjában. A támadó duplázott a glasgowi mérkőzésen, amelyen második találata szépségdíjasra sikerült.

Helyzetekben gazdag meccset játszott a két válogatott Fotó: Facebook/UEFA EURO 2020

Lendületes játékkal kezdtek a hazai pályán játszó skótok, az első kapuralövést negyedórát követően mégis a csehek jegyezték Patrick Schick révén. Röviddel ezután a hazaiak is veszélyeztettek, de Lynden Dykes nem találta el a kaput.

Továbbra is a skót játékosok diktálták a tempót, és 32. a percben igazán közel álltak a vezetéshez, a Liverpool balszélsője, Andrew Robertson lövését bravúrral tolta a léc fölé a vendégek kapusa.

Patrick Schick volt a csehek nyerőembere Fotó: Facebook/UEFA EURO 2020

Az első félidő mégsem telt el eredménytelenül, csakhogy a másik oldalon jött a gól,

a szünethez közeledve egymás után három szöglethez jutottak a csehek, a harmadiknál pedig a meccs első helyzetét kihagyott Schick fejelt a hálóba.

Fordulás után fantasztikus iramban játszottak a csapatok, néhány percen belül több nagy lehetőséget is kihagytak, előbb két cseh lövésnél is védenie kellett a skótok kapusának, majd válaszul Jack Hendry a felső lécet találta el.

Az egyenlítés helyett az 52. percben Csehország megduplázta előnyét, mégpedig Schick második góljával: a skótok távoli, blokkolt lövése után a Leverkusen támadója

a félpálya közeléből mintegy 45 méterről mesterien ívelt a David Marshall kapus által üresen hagyott kapuba. Schick találata számít a legtávolabbi gólnak az Eb-k történetében, amióta 1980-tól bevezették az ilyen jellegű statisztikákat.

A skót kapus vetődött, de tehetetlen volt Fotó: Facebook/UEFA EURO 2020

Kétgólos hátrányban még inkább erőltették támadásaikat a hazaiak, de hiába kerültek jobbnál jobb helyzetbe a kapu előtt, a csehek kapusa és a bevetődő védők mindig megakadályozták őket a gólszerzésben.