Hirdetés

Ez eddig nem Modricék Eb-je

A cseheknek kedvezett a glasgow-i döntetlen
Fotó: Robert Perry/Agerpres/EPA

2021. június 18., 21:28

A vb-ezüstérmes horvát válogatott két forduló után mindössze egy ponttal áll csoportjában, míg a cseh együttes továbbra is veretlen és közel áll ahhoz, hogy bekerüljön a labdarúgó-Eb nyolcaddöntőjébe. Patrik Schick a góllövőlista élére állt.

2021. június 18., 21:28

A csoportkör második fordulójában sem tudta rendezni sorait az oroszországi vilábajnokságon három éve döntőt játszó horvát válogatott, amely az angoloktól elszenvedett, minimális különbségű vereség után Skóciában folytatta Eb-szereplését. A csehek a nyitókörben is a glasgow-i Hampden Parkban léptek pályára, ahol Patrik Schick emlékezetes duplájával, Vaclik bravúrjaival, hősiesen védekezve küzdötték le a skótokat.

Hirdetés

A Bayer Leverkusen támadója pénteken este a góllövőlista élére állt, miután egy büntetőből megszerezte harmadik gólját az Európa-bajnokságon.

Az első félidő végéhez közeledve Schicket Lovren könyökölte le a tizenhatosban, a videóbíró segítségével megítélt tizenegyest a sértett vérző orral, de magabiztosan értékesítette (0–1).

Zlatko Dalic, a horvátok szövetségi kapitánya kettőt is cserélt a szünetben, a vb-ezüstérmes viszont annak az Ivan Perisicnek a találatával egyenlített, aki már az első perctől a pályán volt. Az Inter szélsője életerős lökettel vette be Vaclik kapuját (1–1).

Úgy tűnt, a horvátokban megvan a kellő lendület a fordításhoz, a csehek azonban „legjobb védekezés a támadás” alapon bátor játékkal tartották a számukra kedvező döntetlent. A horvátoknak így is volt egy-két lehetőségük, a 73. percben Vlasic közeli bombája szállt fölé, majd a hajrában Kalas blokkolta Petkovicot.

Maradt a kétgólos döntetlen, ami azt jelenti, hogy az angol-skót presztízscsata előtt a csehek négy ponttal vezetik a csoportot, míg a horvát csapat két forduló után mindössze egy pontot birtokol.

Labdarúgó Európa-bajnokság, csoportkör
D-csoport, 2. forduló – Glasgow, Hampden Park
Horvátország–Csehország 1–1 (0–1)
Gólszerzők: Perisic (47.), ill. Schick (37., büntetőből)
Horvátország: Livakovic – Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol – Modric, Kovacic (Brozovic 87.) – Perisic, Kramaric (Vlasic 62.), Brekalo (Ivanusec a szünetben) – Rebic (Petkovic a szünetben). Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic.
Csehország: Vaclik – Coufal, Kalas, Celustka, Boril – Holes (Kral 63.), Soucek – Masopust (Hlozek 63.), Darida (Barak 87.), Jankto (Sevcik 74.) – Schick (Kremencik 75.). Szövetségi kapitány: Jaroslav Silhavy
Vezette: Carlos del Cerro Grande (spanyol)

Euro 2020, D csoport, 2. forduló

Euro 2020, D csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Csehország Csehország
2
1
1
0
3-1
4
2
Anglia Anglia
2
1
1
0
1-0
4
3
Horvátország Horvátország
2
0
1
1
1-2
1
4
Skócia Skócia
2
0
1
1
0-2
1
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Valahogy összehozta a továbbjutást a Sepsi OSK

Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.

Elkészült a 3. Liga csoportbeosztása, külön csoportba kerültek a Kovászna megyei együttesek

Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.

Székelyhon

Fogva tartották, dolgoztatták, majd eladták volna az áldozatokat

Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.

`
Krónika

Mit építhetünk ezután engedély nélkül?

Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.

Krónika

Kollai István Kolozsváron: közösen finomítjuk a magyarságpolitikát

A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.

Főtér

Ha vasárnap, akkor drónvadászat Románia egén…

… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!