Olimpia

Ez eddig nem Modricék Eb-je

Orbán Zsolt 2021. június 18., 21:28 utolsó módosítás: 2021. június 18., 23:51

A vb-ezüstérmes horvát válogatott két forduló után mindössze egy ponttal áll csoportjában, míg a cseh együttes továbbra is veretlen és közel áll ahhoz, hogy bekerüljön a labdarúgó-Eb nyolcaddöntőjébe. Patrik Schick a góllövőlista élére állt.

A cseheknek kedvezett a glasgow-i döntetlen Fotó: Robert Perry/Agerpres/EPA

A csoportkör második fordulójában sem tudta rendezni sorait az oroszországi vilábajnokságon három éve döntőt játszó horvát válogatott, amely az angoloktól elszenvedett, minimális különbségű vereség után Skóciában folytatta Eb-szereplését. A csehek a nyitókörben is a glasgow-i Hampden Parkban léptek pályára, ahol Patrik Schick emlékezetes duplájával, Vaclik bravúrjaival, hősiesen védekezve küzdötték le a skótokat.

A Bayer Leverkusen támadója pénteken este a góllövőlista élére állt, miután egy büntetőből megszerezte harmadik gólját az Európa-bajnokságon.

Az első félidő végéhez közeledve Schicket Lovren könyökölte le a tizenhatosban, a videóbíró segítségével megítélt tizenegyest a sértett vérző orral, de magabiztosan értékesítette (0–1).

Zlatko Dalic, a horvátok szövetségi kapitánya kettőt is cserélt a szünetben, a vb-ezüstérmes viszont annak az Ivan Perisicnek a találatával egyenlített, aki már az első perctől a pályán volt. Az Inter szélsője életerős lökettel vette be Vaclik kapuját (1–1).

Úgy tűnt, a horvátokban megvan a kellő lendület a fordításhoz, a csehek azonban „legjobb védekezés a támadás” alapon bátor játékkal tartották a számukra kedvező döntetlent. A horvátoknak így is volt egy-két lehetőségük, a 73. percben Vlasic közeli bombája szállt fölé, majd a hajrában Kalas blokkolta Petkovicot.

Maradt a kétgólos döntetlen, ami azt jelenti, hogy az angol-skót presztízscsata előtt a csehek négy ponttal vezetik a csoportot, míg a horvát csapat két forduló után mindössze egy pontot birtokol.

Labdarúgó Európa-bajnokság, csoportkör
D-csoport, 2. forduló – Glasgow, Hampden Park
Horvátország–Csehország 1–1 (0–1)
Gólszerzők: Perisic (47.), ill. Schick (37., büntetőből)
Horvátország: Livakovic – Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol – Modric, Kovacic (Brozovic 87.) – Perisic, Kramaric (Vlasic 62.), Brekalo (Ivanusec a szünetben) – Rebic (Petkovic a szünetben). Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic.
Csehország: Vaclik – Coufal, Kalas, Celustka, Boril – Holes (Kral 63.), Soucek – Masopust (Hlozek 63.), Darida (Barak 87.), Jankto (Sevcik 74.) – Schick (Kremencik 75.). Szövetségi kapitány: Jaroslav Silhavy
Vezette: Carlos del Cerro Grande (spanyol)