
Vasárnap kora délután az első húsz percben olyan iramot diktáltak és olyan játékot mutattak be az angolok, hogy azzal minden szurkolójuk elégedett lehetett. A vb-ezüstérmes horvátok ki sem tudtak jönni a kapujuk elől. Gareth Southgate legénysége több nagy helyzetet is kialakított, a gólhoz pedig Phil Foden révén került legközelebb, de a Manchester City fiatal támadója a kapufát találta el.
A horvátoknak a 28. percben jött az első helyzete, amikor Andrej Kramaric osztott ki a szélen Kieran Trippiernek, majd a középen érkező Ivan Perisic elé tálalt aki nagyon rosszul találta el a labdát, így az elkerülte a kaput.
A háromoroszlánosok ékje Harry Kane nem nagyon találta magát a pályán, néhány veszélytelen megmozduláson túl nem sok vizet zavart.
A félidő hajrájában Duje Caleta-Car kezezett a 16-os előterében, kapott is érte egy sárgát, de a veszélyes helyen megítélt szabadrúgás nem hozott változást, Trippier Perisic fejét találta el.
A második félidőben az angolok átengedték a kezdeményezést a horvátoknak, azaz visszahúzódtak és várták, hogy hibázzon az ellenfél. A hiba ugyan nem következett be, de Kalvin Phillips szenzációs passzt adott Raheem Sterlingnek, aki megszerezte a mérkőzés első, és amint később kiderült egyetlen találatát.
Ez az 58. percben történt és négy minutumra rá már 2–0 lehetett volna az eredmény, de Kane milliméterekkel lemaradt egy beadásról. A lendülettől nekiesett a kapufának. Csúnyának nézett ki, de szerencsére folytatni tudta a játékot.
A meccsen ezután a horvátok igyekeztek összehozni az egyenlítő találatot, de az angolok védelmén nem jutottak túl.
A közvetítés kommentátorainak több ideje jutott a statisztikákra, korábbi nagy tornák eseményeinek felidézésére. A statisztikusok számára fontos történés volt most hogy Jude Bellingham állt be Kane helyére. A 17 éves játékos az Eb történetének legfiatalabb játékosa lett.
A mérkőzés legvégén egy horvát szögletből Mario Pasalic bombázott kapura, de a labda fölé szállt, így maradt az 1–0. Az angolok történetük során először győzelemmel kezdenek egy Európa-bajnokságot.
| 2021. 06. 13. 16:00 | Anglia Anglia | Horvátország Horvátország | 1-0 |
| 2021. 06. 14. 16:00 | Skócia Skócia | Csehország Csehország | 0-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csehország Csehország | 1 | 1 | 0 | 0 | 2-0 | 3 |
2 | Anglia Anglia | 1 | 1 | 0 | 0 | 1-0 | 3 |
3 | Horvátország Horvátország | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-1 | 0 |
4 | Skócia Skócia | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-2 | 0 |
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!