
Két futballnagyhatalom, Olaszország és Anglia válogatottja találkozik a 16. labdarúgó Európa-bajnokság vasárnapi, londoni döntőjében. Miután a taljánok elképesztő mentális erőről tettek tanúbizonyságot, és az első elődöntőben büntetőkkel lepárbajozták az igazi vezéregyéniségek nélküli spanyol gárdát, az angolokon volt a sor, hogy hosszabbítást követően legyőzzék a dánokat és beverekedjék magukat a fináléba.
A torna statisztikái alapján az elődöntőhöz hasonlóan a vasárnap 22 órától kezdődő döntőben is kiegyenlített csatára van kilátás. Mindkét válogatott elsősorban precíz védekezésének köszönhetően jutott a trófea közelébe. Kapusposzton az olaszok Donnarumma révén jóval stabilabbak a sokszor pontatlan Pickforddal szemben, ugyanakkor a Barella–Jorginho–Verratti alkotta középpályás-triójuk bármelyik ellenfelet képes kontrollálni, támadásban viszont az angolok mutattak többet az idei tornán.
Még annak ellenére is, hogy Gareth Southgate csak epizódszereplőként számít egyik legkreatívabb játékosára, Jack Grealish-re, miközben klasszis szélsőinek, Jadon Sanchónak és Marcus Rashfordnak minimális játéklehetőséget adott.
A korábbi hátvéd-középpályás sokszor óvatos taktikázása eddig bevált az Európa-bajnokságon, ám ezúttal egy másik nagy stratégával, azzal a Roberto Mancinivel áll szemben, aki játékospályafutását a Leicester csatáraként fejezte be, másrészt a Manchester City korábbi menedzsereként nagyon jól ismeri az angol futballt.
A szigetországi válogatott a hazai rendezésű 1966-os világbajnokság óta először lesz érdekelt nagy torna döntőjében, és angol siker esetén új győztese lesz a kontinenstornának. Az olasz nemzeti együttes 1968, 2000 és 2012 után története negyedik Eb-döntőjére készül, az azúrkékek első fináléjukat megnyerték, míg a legutóbbi kettőt elveszítették.
Az egymás elleni örökmérleget nézve a két együttes eddigi 27 összecsapásán tizenegy olasz siker, nyolc angol győzelem és ugyanennyi döntetlen született. Az Eb-n eddig kétszer kerültek össze, az 1980-ban az olaszok a csoportkörben 1–0-ra, míg a kilenc évvel ezelőtti lengyel–ukrán torna negyeddöntőjében büntetőpárbajjal nyertek.
Az angolok ráadásul az 1990-es világbajnokság bronzmeccsén, illetve a 2014-es vb-n is vereséget szenvedtek riválisuktól.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!