Hirdetés

Belga-portugál és angol-német csúcsmeccsek a nyolcaddöntőben

A németek nagy nehezen kiszenvedték a továbbjutást. Következő ellenfelük Anglia lesz a Wembley-ben
Fotó: UEFA EURO 2020/Facebook

2021. június 24., 00:57

Befejeződtek a csoportkör küzdelmei a labdarúgó Európa-bajnokságon, így kialakult a nyolcaddöntő menetrendje. A szombaton kezdődő kieséses szakasz első körének két nehézsúlyú párosítása a Belgium–Portugália és az Anglia–Németország találkozó.

2021. június 24., 00:57

Bár a magyar labdarúgó-válogatott szerdán este sokáig továbbjutásra állt a németek vendégeként, Marco Rossi együttesének a müncheni döntetlennel fájdalmas búcsút kellett vennie az Eb-től. Az F-csoportból végül mindhárom topválogatott továbbjutott, a franciák az első, a németek a második, a címvédő portugálok pedig a harmadik helyről.

Kapcsolódó

Miután a csoportkör utolsó mérkőzéseit is lejátszották, kialakult az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjének teljes párosítása.

Hirdetés

A hárompontos csoportharmadikok közül Ukrajna bizonyult a legszerencsésebbnek, a sárga-kékek jobb gólarányuknak köszönhetően Finnországot és Szlovákiát megelőzve folytathatják szereplésüket a tornán.

A labdarúgó-Eb-n kétnapos szünet következik, szombaton a nyolcaddöntő szombaton 19 órától a Wales–Dánia mérkőzéssel rajtol Amszterdamban. Ugyanezen a napon az olasz-osztrák párharcot is megrendezik Londonban.

Vasárnap a budapesti Puskás Aréna a holland-cseh meccsel búcsúzik az Eb-től, míg Belgium és Portugália válogatottja Sevillában csap össze.

Hétfőn, június 28-án a horvátok a spanyolokkal, a franciák pedig a svájciakkal játszanak a negyeddöntőért, utóbbi meccs helyszíne a bukaresti Nemzeti Aréna.

Az angol-német rangadót kedden 19 órától kezdődik, ebben a párosításban az angolok – a továbbjutott csapatok közül egyedüliként – hazai pályán, Londonban játszhatnak.

A nyolcaddöntő Glasgow-ban a Svédország–Ukrajna találkozóval zárul.

Labdarúgó Európa-bajnokság, a nyolcaddöntő párosítása

Belgium–Portugália (június 27., Sevilla)
Olaszország–Ausztria (június 26., London)

Franciaország–Svájc (június 28., Bukarest)
Horvátország–Spanyolország (június 28., Koppenhága)

Svédország–Ukrajna (június 29., Glasgow)
Anglia–Németország (június 29., London)

Hollandia–Csehország (június 27., Budapest)
Wales–Dánia (június 26., Amszterdam)
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Ilyés Róbert: egyre pozitívabb dolgok történnek most a csapaton belül

A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.

Keresztülhúzta a számításokat az időjárás, máris véget érhet a Sepsi OSK törökországi edzőtábora

Rendkívül kellemetlen helyzet alakult ki Antalyában, ahol a Sepsi OSK is edzőtáborozik: a heves esőzések miatt víz alá kerültek a pályák. Diószegi László klubelnök már a hazautazás lehetőségét is felvetette.

Székelyhon

Szabad ég alatt egy hajléktalan nő Csíkszeredában

Senkire nem lehet rákényszeríteni a szociális ellátást, így évek óta az utcán él egy nő Csíkszereda központjában. A helyiek aggódnak érte.

`
Krónika

„Rakják ki a faluból és zárják be!”. A bánsági tinédzsergyilkosság elkövetője ellen tüntetnek a lakosok

Többtucatnyi tiltakozó gyűlt össze vasárnap este a Temes megyei Bégaszentmihályon (Sânmihaiu Român) a csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú nagyszüleinek háza előtt.

Krónika

Az államfő beszéde és a román himnusz alatt is fütyültek Jászvásáron

Nicușor Dan államfő arra kérte a román fejedelemségek egyesülése alkalmából Jászvásáron (Iași) tartott hivatalos rendezvényen megjelent tiltakozókat, hogy ne fütyüljenek a himnusz alatt és a hősökről való megemlékezés közben.

Főtér

Vadim Tudor AUR-os lánya mosolyogva vágja a piros-fehér-zöld tortát, síró Orbán nézi a faliképről – hírek pénteken

Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!