Hirdetés

Kétszer is vezettek, de elmaradt a magyarok továbbjutása

Fotó: MTI/Kovács Tamás

2021. június 24., 00:02

Nem sikerült továbbjutnia az Európa-bajnokság F csoportjából a magyar labdarúgó-válogatottnak, miután szerdán este 2–2-es döntetlent játszott Németország vendégeként.

2021. június 24., 00:02

A magyar játékosok abban a tudatban léptek pályára Münchenben, hogy győzelem esetén biztosan továbbjutó helyen végeznek a csoportban.

Hirdetés

Álomszerűen kezdte a mérkőzést Marco Rossi csapata, amely már 11. percben vezetést szerzett, Sallai pontos beadását Szalai Ádám két védő között fejelte a hálóba.

Ezt követően a németek közel voltak az egyenlítéshez, Hummels a kapufát találta el, Ginter közeli lövésénél pedig kellett Gulácsi bravúrja. 

A folytatásban fegyelmezetten védekezett a magyar csapat, a német támadások pedig erőtlenek voltak. Sőt a magyarok voltak közelebb az újabb gólhoz, Sallai szabadrúgásból a kapufára lőtt.

A második félidő közepén összejött a német egyenlítés, szabadrúgásnál Gulácsi rosszul jött ki a kapujából, Havertz fejjel talált be.

Rögtön a középkezdés után viszont a magyar válogatott másodszor is előnybe került, ezúttal Szalai Ádám gólpasszt adott a fejjel eredményes Schäfer Andrásnak.

A hajrában az újabb egyenlítésért hajtó németek nyomás alá helyezték a magyar kaput, és a 84. percben harcolták ki a döntetlent a csereként beálló Goretzka találatával.

A magyar csapat két ponttal a csoportgyőztes franciák, a második helyen végzett németek, illetve a címvédőként harmadik helyen továbbjutó portugálok mögött negyedikként zárt a csoportban.

Labdarúgó Európa-bajnokság, F csoport, 3. forduló,
München, Allianz Aréna, 12 400 néző:
Németország–Magyarország 2–2 (0–1)
Gólszerzők: Havertz (66.), Goretzka (84.), illetve Szalai Á. (11.), Schäfer (68.)
Németország: Neuer – Ginter (Volland, 82.), Hummels, Rüdiger – Kimmich, Gündogan (Goretzka, 59.), Kroos, Gosens (Musiala, 82.) – Havertz (Werner, 67.), Sané – Gnabry (Müller, 67.)
Magyarország: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Kleinheisler (Lovrencsics, 88.), Nagy, Schäfer, Fiola (Nikolics, 88.) – Szalai Á. (Varga K., 82.), Sallai (Schön, 75.)
Vezette: Szergej Karaszjov (orosz)

Euro 2020, F csoport, 3. forduló

Euro 2020, F csoport

2 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

A napenergia fedezte a fogyasztás 70 százalékát, mégsem lett olcsóbb az áram

Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.

`
Krónika

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Krónika

A klubvendégek szeretete tartja fiatalon a 82 éves Laci bácsit

Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.

Főtér

A romániai kommunizmus egyáltalán nem jelentette az itt élő népek testvériségét

Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!