
Finnország és Oroszország válogatottja nyitotta a labdarúgó-Eb csoportkörének második fordulóját. A szerda délutáni szentpétervári találkozó házigazdáinak a belgákkal szembeni 0–3 után mindenképp győzelemre volt szükségük a továbbjutási esélyek életben tartásához, míg az első körben a dánok ellen nyerő finnek egy újabb bravúrsikerrel már a legjobb 16 közé kvalifikáltak volna.
A mérkőzés gyors vendéggóllal indult, Pohjanpalo fejelt a jobb alsóba egy beadást, de minimális les miatt a videobíró „elvette” a Bundesliga-csatár találatát.
Az oroszok igyekeztek diktálni a tempót, a 25. percben viszont elveszítették brazil származású jobbhátvédjüket: Mario Fernandes egy légi párbaj után a hátgerincére esett, és a rutinos védőt – aki súlyosnak tűnő sérülést szenvedett – azonnal le is kellett cserélni.
A szbornaja megszenvedett a vezetőgólért, amely az első félidő hosszabbításában érkezett. Alekszej Mirancsukot többet is körbe vették a finn tizenhatosban, de az Atalanta támadójának így is sikerült kilőnie ballal a jobb felsőt (0–1).
A második félidőben a finneknek kellett szaladniuk az eredmény után, ám a fiatal Matvej Szafonov kapujára nem igazán jelentettek veszélyt a kék-fehérek ötlettelen támadásai.
Az oroszok többször is eldönthették volna a meccset, de előbb a csereként beállt Zsemaletgyinov, majd Kuzjajev is kihagyott egy-egy ígéretes ellentámadást.
A 89. percben Arajuuri, a finnek védője fejelt fölé egy szabadrúgásból beívelt labdát, a túloldalon pedig egy másik orosz csere, Szoboljev puskázott el egy újabb nagy lehetőséget.
A hétperces hosszabbítás lejártával maradt az 1–0-s orosz siker, ami azt jelenti, hogy már csak a dánok állnak pont nélkül a B jelű négyesben. A piros-fehérek csütörtökön 19 órától a csoportfavorit belgákat látják vendégül Koppenhágában.
| 2021. 06. 16. 16:00 | Finnország Finnország | Oroszország Oroszország | 0-1 |
| 2021. 06. 17. 19:00 | Dánia Dánia | Belgium Belgium | 1-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgium Belgium | 2 | 2 | 0 | 0 | 5-1 | 6 |
2 | Finnország Finnország | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-1 | 3 |
3 | Oroszország Oroszország | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-3 | 3 |
4 | Dánia Dánia | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-3 | 0 |
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A Bölöni, az erdélyi legenda című alkotás országos premierjét a Vándormozi keretében ezen a héten Székelyföld legnagyobb városaiban tartják. Közönségtalálkozóval koronázzák meg a bemutatókat.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!