Olimpia

Bedarálta a lesgólig jutó finneket a szbornaja

Orbán Zsolt 2021. június 16., 18:12 utolsó módosítás: 2021. június 16., 18:14

Az orosz labdarúgó-válogatott papírformasikerével végződött a második forduló első mérkőzése a labdarúgó Európa-bajnokságon. A szentpétervári találkozó egyetlen gólját Alekszej Mirancsuk lőtte az első félidő hosszabbításában.

Az oroszok bejelentkeztek a továbbjutást jelentő helyekért Fotó: UEFA EURO 2020/Facebook

Finnország és Oroszország válogatottja nyitotta a labdarúgó-Eb csoportkörének második fordulóját. A szerda délutáni szentpétervári találkozó házigazdáinak a belgákkal szembeni 0–3 után mindenképp győzelemre volt szükségük a továbbjutási esélyek életben tartásához, míg az első körben a dánok ellen nyerő finnek egy újabb bravúrsikerrel már a legjobb 16 közé kvalifikáltak volna.

A mérkőzés gyors vendéggóllal indult, Pohjanpalo fejelt a jobb alsóba egy beadást, de minimális les miatt a videobíró „elvette” a Bundesliga-csatár találatát.

Az oroszok igyekeztek diktálni a tempót, a 25. percben viszont elveszítették brazil származású jobbhátvédjüket: Mario Fernandes egy légi párbaj után a hátgerincére esett, és a rutinos védőt – aki súlyosnak tűnő sérülést szenvedett – azonnal le is kellett cserélni.

A szbornaja megszenvedett a vezetőgólért, amely az első félidő hosszabbításában érkezett. Alekszej Mirancsukot többet is körbe vették a finn tizenhatosban, de az Atalanta támadójának így is sikerült kilőnie ballal a jobb felsőt (0–1).

A második félidőben a finneknek kellett szaladniuk az eredmény után, ám a fiatal Matvej Szafonov kapujára nem igazán jelentettek veszélyt a kék-fehérek ötlettelen támadásai.

Az oroszok többször is eldönthették volna a meccset, de előbb a csereként beállt Zsemaletgyinov, majd Kuzjajev is kihagyott egy-egy ígéretes ellentámadást.

A 89. percben Arajuuri, a finnek védője fejelt fölé egy szabadrúgásból beívelt labdát, a túloldalon pedig egy másik orosz csere, Szoboljev puskázott el egy újabb nagy lehetőséget.

A hétperces hosszabbítás lejártával maradt az 1–0-s orosz siker, ami azt jelenti, hogy már csak a dánok állnak pont nélkül a B jelű négyesben. A piros-fehérek csütörtökön 19 órától a csoportfavorit belgákat látják vendégül Koppenhágában.