Valamivel kedvezőbb helyzetből várták az A csoport második fordulójának mérkőzését a walesiek, akik az első meccsükön döntetlenre végeztek Svájccal, ezzel szemben a törökök három góllal simán kaptak ki a társházigazda Olaszországtól.
Walesi helyzettel kezdődött a mérkőzés, Aaron Ramsey közelről nem tudta értékesíteni ziccerrét. Hamarosan a másik oldalon is akadt lehetőség, Burak Yilmaz lövése egy védőn megpattanva kevéssel ment mellé.
Ezután határozottabbak voltak a walesi játékosok, akik újra Ramsey révén kerülhettek volna előnybe. A szünethez közeledve kezdeményezőbbé vált a török csapat, de komoly helyzetig nem tudott eljutni. Nem úgy a szigetországiak, akiknél
Bale újabb mesteri kiugratása után Ramsey harmadik ziccerét már nem hagyta ki, a Juventus labdarúgója a szünet előtt megszerezte a vezetést a walesi válogatottnak.
Az egyenlítésért hajtó törökök a második félidő elején szöglet után Burak Yilmaz nagy lehetőségénél hamar visszajöhettek volna a meccsbe. A folytatásban azonban a walesiek voltak közelebb az újabb gólhoz, Ramsey elszalasztotta esélyét a duplázáshoz,
Gareth Bale pedig kihagyta az általa kiharcolt tizenegyest, a Real Madrid klasszisa csúnyán fölé lőtt.
A végéig hiába próbálkoztak, tehetetlenek voltak a török játékosok, majd a támadásban veszélyesebb walesi gárda a hosszabbításban belőtte a második találatát is, szögletnél Bale újabb gólpasszt adott, ezúttal Connor Robertsnek, aki beállította a végeredményt.
Győzelmével Wales átmenetileg átvette a vezetést a csoportban, és nagyon közel került a továbbjutáshoz,
míg a törököknek mindenképpen győzelemre van szükségük az utolsó csoportmeccsükön, hogy még elérjék legalább a harmadik helyet.
| 2021. 06. 16. 19:00 | Törökország Törökország | Wales Wales | 0-2 |
| 2021. 06. 16. 22:00 | Olaszország Olaszország | Svájc Svájc | 3-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olaszország Olaszország | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-0 | 6 |
2 | Wales Wales | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-1 | 4 |
3 | Svájc Svájc | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-4 | 1 |
4 | Törökország Törökország | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-5 | 0 |
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!