Érvénytelenítették a Sepsi gólját, ponttal indították a Szuperligát (videóval)

Horváth Bálint Ottó 2023. július 14., 23:36 utolsó módosítás: 2023. július 16., 17:50

Döntetlennel kezdte a labdarúgó Szuperliga új szezonját a Sepsi OSK, pénteken este 0–0-ra végzett a Bukaresti Rapid vendégeként. A házigazdáknak több nagy lehetőségük volt, a sepsiszentgyörgyiek pedig betaláltak, de a gólt érvénytelenítették.

Ștefănescu betalált, de a gólját nem adták meg. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Rögtön az új bajnokság nyitófordulójában találkozott sikeredzőjével a Sepsi OSK, Cristiano Bergodi néhány nappal ezelőtt vette át a fővárosiak irányítását, és ezúttal ellenfélként nézett szembe a sepsiszentgyörgyi csapat játékosaival.

A mérkőzés elején többet próbálkozott támadásban és uralta a játékot a Rapid, az első lehetőség mégis a vendégek előtt adódott, a 10. percben Săpunaru volt könnyelmű, gyenge hazaadását Safranko, de nem tudta elvinni Moldovan mellett a labdát. A hazaiak továbbra is tehetetlenek voltak a tizenhatos előtt, és negyedórával később ismét a Sepsi alakított ki egy kisebb helyzetet, Ion Gheorghe a védője szorításában mellé fejelt.

Néhány perccel később viszont veszélyesebbé vált a Rapid, és egymás után dolgozta ki a helyzeteit.

Tamás Márk a gólvonal elől kétszer is megmentette a csapatát előbb Cîrjan, majd Oaidă lövését blokkolta, másodpercekkel ezután pedig Niczuly nagyot nyújtózva a léc alól tolta ki szintén Cîrjan fejesét. Minderre a vendégeknek volt válaszuk, Ștefănescu kapott remek labdát Mateitől, de csúnyán elrontotta a befejezést.

Ezután is közelebb volt a gólhoz a Rapid, Papeau helyzeténél újra nagyot kellett védenie a szentgyörgyiek kapusának, Cîrjan pedig a tizenhatos közvetlen közeléből elvégzett szabadrúgást fölé lőtte, így az első félidő végére maradt a gól nélküli döntetlen.

A szünet után is hasonló volt a játék képe, a fővárosiak tovább hajszolták a vezető találatot, a Sepsi OSK játékosai pedig ellentámadásokra rendezkedtek be.

Az 55. percben ezúttal szöglet után, Albu kiszorított helyzetben nem tudta a kapura irányítani a labdát.

Tíz perccel később Onea távoli szabadrúgását Niczuly hárította, majd rögtön ezután gyorsan kirúgta a labdát, Ștefănescu lerázta a védőjét, Braunt, a kapura vezette és be is talált.

A gólt azonban a videóbíró igénybevételével Sebastian Colțescu játékvezető érvénytelenítette, mivel a lövés pillanatában Safranko lesen volt és a bírók szerint elállta Moldovan látószögét, aki viszont ezt leszámítva abszolút tehetetlen volt és biztosan nem tudott volna védeni.

Az ítélet után hevesen reklamáltak a Sepsi OSK játékosai, akik közül emiatt hárman, Niczuly, Ștefănescu és Rodriguez is sárga lapot kaptak.

Videó: Orange Sport

Kevéssel ezután újra a sepsiszentgyörgyi csapat veszélyeztetett, Ștefănescu szabadrúgásából Safranko fölé fejelt. A hajrában már nem volt átütő erő a Rapid támadásaiban, az utolsó lehetőségeket pedig a Sepsi jegyezte, Damașcan távoli lövése nem okozott gondot Moldovannak, míg a hosszabbítás utolsó percében Ciobotariu fölé vágta a szabadrúgását.

A Szuperkupa-győzelem után a Sepsi OSK gól nélküli döntetlennel kezdte a bajnokságot, és jövő héten hazai pályán is bemutatkozik az új szezonban, pénteken 18 óra 30 perctől az FCU Craiova 1948 csapatát fogadja.