Rögtön az új bajnokság nyitófordulójában találkozott sikeredzőjével a Sepsi OSK, Cristiano Bergodi néhány nappal ezelőtt vette át a fővárosiak irányítását, és ezúttal ellenfélként nézett szembe a sepsiszentgyörgyi csapat játékosaival.
A mérkőzés elején többet próbálkozott támadásban és uralta a játékot a Rapid, az első lehetőség mégis a vendégek előtt adódott, a 10. percben Săpunaru volt könnyelmű, gyenge hazaadását Safranko, de nem tudta elvinni Moldovan mellett a labdát. A hazaiak továbbra is tehetetlenek voltak a tizenhatos előtt, és negyedórával később ismét a Sepsi alakított ki egy kisebb helyzetet, Ion Gheorghe a védője szorításában mellé fejelt.
Néhány perccel később viszont veszélyesebbé vált a Rapid, és egymás után dolgozta ki a helyzeteit.
Tamás Márk a gólvonal elől kétszer is megmentette a csapatát előbb Cîrjan, majd Oaidă lövését blokkolta, másodpercekkel ezután pedig Niczuly nagyot nyújtózva a léc alól tolta ki szintén Cîrjan fejesét. Minderre a vendégeknek volt válaszuk, Ștefănescu kapott remek labdát Mateitől, de csúnyán elrontotta a befejezést.
Ezután is közelebb volt a gólhoz a Rapid, Papeau helyzeténél újra nagyot kellett védenie a szentgyörgyiek kapusának, Cîrjan pedig a tizenhatos közvetlen közeléből elvégzett szabadrúgást fölé lőtte, így az első félidő végére maradt a gól nélküli döntetlen.
A szünet után is hasonló volt a játék képe, a fővárosiak tovább hajszolták a vezető találatot, a Sepsi OSK játékosai pedig ellentámadásokra rendezkedtek be.
Az 55. percben ezúttal szöglet után, Albu kiszorított helyzetben nem tudta a kapura irányítani a labdát.
Tíz perccel később Onea távoli szabadrúgását Niczuly hárította, majd rögtön ezután gyorsan kirúgta a labdát, Ștefănescu lerázta a védőjét, Braunt, a kapura vezette és be is talált.
A gólt azonban a videóbíró igénybevételével Sebastian Colțescu játékvezető érvénytelenítette, mivel a lövés pillanatában Safranko lesen volt és a bírók szerint elállta Moldovan látószögét, aki viszont ezt leszámítva abszolút tehetetlen volt és biztosan nem tudott volna védeni.
Az ítélet után hevesen reklamáltak a Sepsi OSK játékosai, akik közül emiatt hárman, Niczuly, Ștefănescu és Rodriguez is sárga lapot kaptak.
Kevéssel ezután újra a sepsiszentgyörgyi csapat veszélyeztetett, Ștefănescu szabadrúgásából Safranko fölé fejelt. A hajrában már nem volt átütő erő a Rapid támadásaiban, az utolsó lehetőségeket pedig a Sepsi jegyezte, Damașcan távoli lövése nem okozott gondot Moldovannak, míg a hosszabbítás utolsó percében Ciobotariu fölé vágta a szabadrúgását.
A Szuperkupa-győzelem után a Sepsi OSK gól nélküli döntetlennel kezdte a bajnokságot, és jövő héten hazai pályán is bemutatkozik az új szezonban, pénteken 18 óra 30 perctől az FCU Craiova 1948 csapatát fogadja.
2023. 07. 14. 18:30 | Galaci Oțelul Oțelul | Aradi UTA UTA | 1-1 |
2023. 07. 14. 21:30 | Bukaresti Rapid Rapid | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 0-0 |
2023. 07. 15. 18:30 | FC Hermannstadt Hermannstadt | Konstancai Farul Farul | 0-1 |
2023. 07. 15. 21:30 | Kolozsvári CFR CFR | Jászvásári Poli Jászvásár | 2-0 |
2023. 07. 16. 18:30 | Petrolul Ploiești Petrolul | Kolozsvári U Kolozsvári U | 1-1 |
2023. 07. 16. 21:30 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | FCSB FCSB | 1-3 |
2023. 07. 17. 18:30 | FC Voluntari Voluntari | FC Botoșani Botoșani | 2-1 |
2023. 07. 17. 21:30 | Bukaresti Dinamo Dinamo | Universitatea Craiova U Craiova | 0-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FCSB FCSB | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-1 | 3 |
2 | Kolozsvári CFR CFR | 1 | 1 | 0 | 0 | 2-0 | 3 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 1 | 1 | 0 | 0 | 2-0 | 3 |
4 | FC Voluntari Voluntari | 1 | 1 | 0 | 0 | 2-1 | 3 |
5 | Konstancai Farul Farul | 1 | 1 | 0 | 0 | 1-0 | 3 |
6 | Aradi UTA UTA | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
7 | Galaci Oțelul Oțelul | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
8 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
9 | Petrolul Ploiești Petrolul | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
10 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 1 | 0 | 1 | 0 | 0-0 | 1 |
11 | Bukaresti Rapid Rapid | 1 | 0 | 1 | 0 | 0-0 | 1 |
12 | FC Botoșani Botoșani | 1 | 0 | 0 | 1 | 1-2 | 0 |
13 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-1 | 0 |
14 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 1 | 0 | 0 | 1 | 1-3 | 0 |
15 | Jászvásári Poli Jászvásár | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-2 | 0 |
16 | Bukaresti Dinamo Dinamo | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-2 | 0 |
A Háromszéki Ágyúsok támadóját, Részegh Zsoltot a következő szezonban már nem láthatjuk jégkorongozni. A 25 éves csíkszeredai játékos nehéz szívvel búcsúzik, úgy érzi, sok minden maradt benne, de egészsége érdekében nem halogathatta tovább a döntést.
Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a másodosztályra hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A piros-fehérek szombaton a Sellenberki SK ellen hiába alakítottak ki rengeteg helyzetet, csupán egy lesgólig jutottak.
Az egészségügyi minisztérium sürgősségi rendeletet készít elő, amelyik lehetővé tenné az állami intézményeknél alkalmazott orvosok munkaszerződésének felbontását, ha munkaidejükben a magánegészségügyben dolgoznak.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
A tárcavezető szerint az állami sóipari vállalat (Salrom) vezetősége részéről nincs törekvés a helyzet valódi megoldására, a rengeteg állami pénz ellenére lassú a munkavégzés és műszakilag helytelen megoldásokat választottak.
További híreink: elhunyt Kincses Előd, a marosvásárhelyi fekete március nagy tanúja, leégett a Vlegyásza-csúcson levő meteorológiai állomás, és van ahol idén már másodszor virágzik a cseresznye…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!