Először győzte le a craiovai gárdát, megállíthatatlanul menetel az FK Csíkszereda

Sebestyén Ervin 2024. október 27., 12:56

Háromszor találkozott korábban a két fél egymással, egyszer sem nyert az FK Csíkszereda. Ezúttal viszont Ilyés Róbert legénysége felülmúlta az FCU Craiova 1948 együttesét a labdarúgó 2. Liga 11. fordulójában és magabiztosan vezeti a pontvadászatot.

Továbbra is elképesztő formában az FK Csíkszereda •  Fotó: Pinti Attila
Továbbra is elképesztő formában az FK Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

Számos szurkoló kilátogatott a vasárnap délelőtt kezdődő összecsapásra, ahol az éllovas FK Csíkszereda már a kezdő sípszótól kezdve uralta a játékot. A hazai alakulat magabiztosan birtokolta a labdát, az idő múlásával pedig igyekezett minél nagyobb nyomást helyezni a vendégek védősorára.

•  Fotó: Pinti Attila

Az első látványosabb lehetőségre 27 percet kellett várni, ekkor Babati kapott kiváló kiugratást, azonban hosszan tolta el a kapus mellett a játékszert, nem tudta már a játéktéren tartani.

Szinte azonnal jött az újabb helyzet, a hosszún Babati kapott labdát, a magyar játékos a védő lába között szenzációsan lőtte ki a bal alsót (1–0).

A folytatásban mindkét fél igyekezett a saját stílusában focizni, de egyik kapu sem forgott veszélyben, így minimális előnnyel mehetett pihenőre az FK Csíkszereda.

A fordulást követően nem sokat változott a játék képe, a vendég gárda ugyan próbálkozott az egyenlítéssel, de csak kapufáig és szögletekig sikerült eljutnia.

A 72. percben egy sarokrúgás után Bounaas találta el a keresztlécet, így nem változott az eredmény.

A második felvonásban kevés akciót dolgozott ki a hazai alakulat, de mégis sikerült megdupláznia az előnyét.

A hosszabbításban Csűrös előtt maradt ott a labda négy védő gyűrűjében, a csereként beállt játékos pedig remekül lőtte el a játékszert, ezzel eldöntve a meccset.

Az FK Csíkszereda ezúttal is három ponttal gazdagodott, Ilyés Róbert legénysége korábban még sosem győzte le az FCU Craiova együttesét, ezt megelőzően két döntetlen és egy vereség volt a mérlege.

Érdekesség, hogy a vendégek a sok próbálkozás ellenére egyetlen alkalommal sem találták el a kaput, Simon egyszer sem kellett hárítson.