Az elhíresült eset december 8-án történt a BL-csoportkör zárófordulójában a Paris Saint-Germain és az Istanbul Basaksehir közötti mérkőzésen, amely a negyedik bíró, Sebastian Colțescu megnyilvánulása miatt a 14. percben félbeszakadt. A craiovai játékvezető román nyelven „feketeként” hivatkozott a török csapat kispadon méltatlankodó kameruni másodedzőjére, Pierre Webóra, megjegyzését pedig többen is rasszistának ítélték.
Ezután a két csapat játékosai levonultak a pályáról, majd hosszas várakozás és egyeztetés után sem voltak hajlandók folytatni a játékot. Végül a komolyabb tét nélküli találkozót csak másnap játszották le, amikor új játékvezetőket delegáltak, a franciák pedig 5–1-re nyertek.
Közel másfél hónappal a történtek után Sebastian Colțescut középbírónak nevezték a hazai bajnokságban, aki szombaton 12 óra 30 perctől Sepsiszentgyörgyön bíráskodik a Sepsi OSK és az Astra Giurgiu találkozóján.
A Digi Sport tájékoztatása szerint ebben az évben eddig nem a botránya, hanem egészségügyi problémái miatt nem hiányzott, csak ezen a héten teljesítette a kötelező bírói teszteket.

Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!