A címvédésre törekvő sepsiszentgyörgyi gárda nagy esélyes a továbbjutásra, de ezt a pályán is be kell bizonyítania. Ez nem lesz a legegyszerűbb feladat, figyelembe véve a két csapat egymás elleni meccseit a bajnokságban, amelyeken a sereghajtó négy pontot szerzett a végül felsőházi rájátszásba jutó Sepsi OSK ellen. A tavaly szeptemberi első mérkőzésen az Argeș megyeiek éppen a háromszékiek otthonában nyertek 1–0-ra, míg az idén februárban lejátszott mioveni-i találkozón a hosszabbításban egy büntetőgóllal harcolták ki az 1–1-es döntetlent.
A 2022–2023-as szezontól új rendszerben zajló kupasorozat csoportkörében a Sepsi OSK magabiztosan, három győzelemmel az első helyről jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba, megelőzve az FCU Craiovát, az FC Voluntari-t, a Bukaresti Dinamót, az Unirea Sloboziát és a Petrolul Ploiești-et, míg a Mioveni két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen végzett az Aradi UTA mögött, maga mögé utasítva az FCSB-t, a Gloria Buzăut, az FC Botoșani-t és a Galaci Oțelult.
A legjobb nyolc között két mérkőzést már lejátszottak az elmúlt napokban, az Aradi UTA az FCU Craiova elleni 1–0-s hazai sikerrel, míg a Kolozsvári U az FC Hermannstadt vendégeként aratott 2–1-es győzelemmel jutott be az elődöntőbe. Az utolsó negyeddöntős párharcban a Kolozsvári CFR az FC Argeșt fogadja, a találkozót csütörtökön 21 órától rendezik.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!