Az ország legjelentősebb utánpótláscsapatait felvonultató U19-es és U17-es Elit Ligában két-két csoportban zajlanak a küzdelmek. Az oda-visszavágós alapszakasz után a legjobbak az elődöntőben folytatják, majd az ottani párharcok győztesei a fináléban mérkőznek meg a korosztályos bajnoki címért.
A 19 éven aluliak bajnokságában az FK Csíkszereda két csapattal vesz részt. A klub első számú együttese kilenc forduló után 13 ponttal negyedik helyen áll a nyugati csoportban, hét ponttal lemaradva az éllovas Kolozsvári Universitateától.
A tízcsapatos mezőnyben a Marosvásárhelyi Kiválósági Központ alakulata is érdekelt, amely 9 ponttal nyolcadik a rangsorban.
A keleti csoportban szintén tíz csapat található, itt az FK Csíkszereda II. a kilencedik helyezett.
A 17 éven aluliak pontvadászatában a csíkszeredai klubnak csak egy csapata indulhatott az Elit Ligában. Az együttes nyolc mérkőzésén 16 pontot gyűjtött, ezzel szintén a negyedik helyet foglalja el, hátránya pedig hat pont a listavezető Temesvári Banatul mögött.
Az U19-es és U17-es országos bajnokságokban jóval több székelyföldi együttes található. Összesen tíz-tíz csoportba sorolták a résztvevő csapatokat, majd az alapszakasz lejártával zónadöntők keretében dől el a győztesek kiléte.
A 19 éven aluliaknál a 10. csoportban játszanak a Hargita, Maros és Kovászna megyei csapatok. Közülük nyolc forduló után a Székelyudvarhelyi FC van a legelőkelőbb, harmadik helyen 14 ponttal (nyolcpontos hátrányban a listavezető Besztercei Gloriától), mögötte a negyedik pozícióban következik a Marosvásárhelyi Sportiskola csapata.
A tabella végén, a hetedik, nyolcadik és kilencedik helyen találjuk sorrendben a Marosvásárhelyi MSE-t, a Szászrégeni Lucian Blaga Szakközépiskola együttesét és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t.
A 17 éven aluliaknál ugyancsak a 10. csoportban szerepelnek a székelyföldi csapatok. Itt az FK Csíkszereda áll legjobban, a második helyen 19 ponttal, öttel lemaradva a Kolozsvári Sportiskolától. A csíkszeredaiakat a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK követi a harmadik helyen. A Marosvásárhelyi Sportiskola és a Székelyudvarhelyi FC a középmezőnyben, az ötödik és hatodik helyen található, míg az utolsó pozíciókban a Marosvásárhelyi MSE és a Szászrégeni Lucian Blaga Szakközépiskola van.
A bajnokságokban több mint három hónapos téli szünet következik (a hét végén járt le az őszi szezon), a tervek szerint a visszavágó-sorozat első tavaszi fordulóját március 9-én rendezik.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Meglepő eredménnyel zárult a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtező első körében az andorrai és a román bajnok párharcának visszavágója kedden este, a törpeállam aranyérmese közel volt, hogy ledolgozza kétgólos hátrányát az FCSB-vel szemben.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!