A hét elején még csak egy esetről és pár bizonytalan tesztről számolt be Cseke Szilárd, az FK Csíkszereda sportigazgatója, csütörtökön estére viszont ez a szám növekedett, ezért a csíki klub kérte a szakszövetségtől a Gloria Buzău elleni idegenbeli mérkőzés elhalasztását.
„Újabb játékosainknak lett pozitív a koronavírustesztje, jeleztük ezt a Román Labdarúgó-szövetségnek (FRF), és kértük a szombati, Gloria elleni mérkőzés elhalasztását.
A fertőzöttek esetében követjük az egészségügyi hatóságok utasításait, az egészséges játékosokat elkülönítettük, és újabb tesztelésen fognak átesni” – mondta Cseke a Székelyhonnak.
A járvány miatt a szakszövetség csütörtök délutánig összesen négy második ligás mérkőzést halasztott el:
a Temesvári ASU Poli–Dunărea Călărași, a Gloria Buzău–FK Csíkszereda, a Bákói Aerostar–Viitorul Pandurii Târgu Jiu és a Pandurii Lignitul Târgu Jiu–Konstancai Farul találkozókat.
A 7. forduló további programja: szombaton 11 órától Unirea Slobozia–Temesvári Ripensia és Bukaresti Metaloglobus–Resicabányai CSM, 16.45-től Concordia Chiajna–CS Mioveni, 20.45-től FC U Craiova 1948–Bukaresti Rapid; hétfőn 19.30 órától Turris Turnu Măgurele–Kolozsvári Universitatea. A Petrolul Ploiești–CSM Slatina mérkőzést már eleve október 28-ára tervezték, a Lénárdfalvi Comuna szabadnapos lesz.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.
Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!