Borgóprundon rendezték meg szerdán délután a női labdarúgó Román Kupa elődöntőit. Az első párosban a CSȘ Târgoviște könnyed, 6–2-es győzelmet aratott a 2. ligás Aradi Piros Security ellen. A második mérkőzésen a Vasas Femina ellenfele a házigazda Heniu volt.
Jól kezdte a mérkőzést a vendég együttes, a 12. percben Panova használt ki egy nagy hazai védelmi hibát, és a kapussal szemben nem hibázott. A hazaiakat nem fogta meg a gól, bátran játszottak, és a 26. percben egy távoli lövéssel egyenlítettek.
A félidőből hátramaradt időben kevés lehetőség alakult ki a kapuk előtt, a védelmek jól zártak, így 1–1-nél mentek pihenőre a lányok.
Térfélcsere után a Vasas Femina uralta a játékot, azonban sok hibával, pontatlanul játszott. Komoly lehetőség nem alakult ki, így döntetlennel ért véget a rendes játékidő. A kétszer tizenöt perces ráadásban is főleg a biztonságra törekedtek a csapatok, a győzelemhez a Vasas Femina állt nagyon közel, a hosszabbítás utolsó percében Krall távolról eleresztett szabadrúgását a felső lécre tolta a borgóprundiak kapusa.
Idegölő büntetőpárbaj következett, Kajtár hiába védett kétszer is, Krall fölé, Colesnicenco mellé lőtte a büntetőjét, míg Panovaét védte a hazaiak hálóőre.
A továbbjutó kiléte a nyolcadik párban dőlt el, így a Borgóprundi Heniu készülhet a május 29-én Sepsiszentgyörgyön rendezendő, CSȘ Târgoviște elleni döntőre.
„Kellemetlen elbukni a döntő kapujában. Nem voltunk a legfrissebbek, a Temesvár elleni meccs nagyon benne volt még a lábakban. Egyes játékosokon jobban kiütközött ez a teher, mint ahogy számítottuk.
Onnantól megint rajtunk volt a nyomás, amit már nem bírtunk. Marad a bajnokság, ahol megcélozzuk a második helyet, amiről úgy gondolom, nem egy rossz eredmény” – mondta László Béla, a Vasas Femina elnöke.
A Vasas Femina II. a 13. fordulóban hazai pályán 4–0-ra kikapott az éllovas Nagybányai Függetlenségtől. Az utolsó fordulót a hét végén rendezik, a lányok szombaton 11 órától a csoportban utolsó előtti Felsőlugosi Sporting otthonában játszanak.
Győzelem esetén a második helyen végez a csapat.
A Vasas Femina legközelebb május 31-én lép pályára, akkor pótolja a 11. fordulóból elhalasztott Kisbecskererek elleni találkozót. A pontvadászatot június 3-án hazai pályán a CSȘ Târgoviște ellen zárja. Amennyiben a két meccsen négy pontot szerez, biztosan a második helyen végez az együttes.
Női labdarúgás, Román Kupa, elődöntő:
Borgóprundi Heniu–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 7–6 (1–1, 1–1) – büntetők után,
az udvarhelyi gólszerző: Panova (12.).
Vasas Femina: Kajtár Linda – Bíró Enikő, Geréd Erika, Kiss Anita, Krall Tímea, Benő Krisztina, Anamaria Vlădulescu, Nadejda Calesnicenco, Mădălina Marinescu (Mitri Rita, 65.), Carolina Țabur, Margarita Panova.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!