Hirdetés

Együttműködési szerződést kötött a Vasas Femina és a Ferencváros

László Béla és Berla Attila aláírták a szerződést
Fotó: Fradi.hu

2022. május 25., 16:37

A Ferencvárosi TC és a Vasas Femina akadémiák partneri megállapodást írtak alá egymás között. Az együttműködés fő vonala a női labdarúgás fejlesztése Székelyudvarhelyen és környékén, a tehetségek felfedezése, illetve versenyeztetése lesz.

2022. május 25., 16:37

Ezen belül sportszakmai, illetve anyagi támogatásról szóló megállapodás is köttetett a két klub között, illetve azon játékosok számára, akik már akadémiai korban szeretnék magasabb szinten űzni a labdarúgást a Ferencváros lehetőséget biztosít a női akadémián.

„Sokszor elmondtuk már, hogy az itthoni munkánkat mindig jobban elismerték nemzetközi szinten, mint idehaza, ezt támasztja alá a válogatott behívók száma felnőtt, illetve korosztályos szinten. A szezon kezdete előtt szinte nem volt olyan NB I-es klub Magyarországon, ahol ne érdeklődtek volna a játékosaink iránt. Jelen pillanatban öt Vasas nevelésű játékos futballozik a magyar NB I-ben.

Klubunk keretén belül több, mint 100 kislány űzi a labdarúgást, a legfiatalabbak 5-6 évesek. Lehet, hogy ez a szám nem tűnik soknak, de a jelenlegi székelyudvarhelyi infrastruktúrát, illetve sporttámogatást nézzük, akkor ez nem mondható kevésnek. Az, hogy egy ilyen neves klubtól ilyen sportbaráti segítséget kaptunk, az egy óriási megtiszteltetés, egy hatalmas lehetőség a gyerekeink számára, egy plusz bizalom a szülők felé, hogy a gyerekeik nem vesznek el, hanem adott esetben Magyarország legpatinásabb klubjában játszhatnak.

Az, hogy a teljes Ferencváros-vezetés támogatta ennek az együttműködésnek a létrejöttét, sok mindent elárul. Szeretném kiemelni Nyíri Zoltán rendkívül pozitív hozzáállását az első perctől kezdve, Berla Attila önzetlen segítségét és Vágó Attila támogatását, aki elindította ezt a folyamatot. Ez egy fontos feladat számunkra, úgy érezzük, hogy óriási erőt ad a folytatáshoz a jelenlegi helyzetünkben.

Minden kezdet nehéz, de biztosak vagyunk benne, hogy ha helyesen kezeljük a dolgokat, akkor tudunk játékosokat adni a Ferencvárosnak, és a magyar válogatottnak is.

Jelenleg egy NB I-es és egy NB II-es csapatot működtetünk, illetve korosztályos szinten U11-es, U13-as, U15-ös bajnokságokban játszunk, a korosztályos csapatainkat duplán versenyeztetjük, a megyei fiú korosztályos bajnokságokban való részvétellel” – nyilatkozta  László Béla, a Székelyudvarhely Vasas Femina klubelnöke az együttműködés hátteréről és lehetőségeiről.

Hirdetés

 „A Ferencváros női akadémiájának életében is egy mérföldkő, hogy nemzetközi szinten is tudtunk partneregyesületet találni. Annak kimondottan örülünk, hogy egy olyan határon túli csapattal kötöttünk együttműködést, akik szinte száz százalékban magyarok.

Nagyon szeretnénk őket támogatni mind szakmailag, mind anyagilag is, hogy a székelyudvarhelyi magyar gyerekek jó képzést kapjanak, és ebben a Ferencváros nagy szerepet kíván vállalni a továbbiakban.

Valamint várjuk majd azokat a tehetséges gyerekeket az akadémiánkra, akiket érdemes megnézni, illetve, ha találunk olyan kiemelkedő tehetségű labdarúgókat, akiket akár azonnal be tudunk építeni a csapataink valamelyikébe, akkor a két egyesület felveszi a kapcsolatot egymással és a megfelelő fejlődés érdekében megpróbáljuk a legjobb megoldást megtalálni a gyerekek számára.

Továbbá a megállapodás szerint szervezünk közös programokat a csapatoknak, illetve mérkőzéseket, ahol a játékosok összemérik tudásukat. Itt is megpróbáljuk levonni a lehető legtöbb tapasztalatot. Külön nagy öröm számunkra, hogy a Ferencváros játékosai is megismerkedhetnek határon túli magyar egyesületekkel, ahol akár jó barátságok is köttethetnek, illetve be tudjuk mutatni azt az összetartozást is, ami minket jellemez.

Bízunk benne, hogy pár éven belül bemutatkozhat a felnőtt csapatunkban székelyudvarhelyi labdarúgó” – osztotta meg gondolatait Berla Attila, a Ferencváros női akadémiájának operatív igazgatója.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Lemarad a székely hokirangadóról a Sportklub törzsszurkolóinak egy része

Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.

A csíkszeredai klubok nem adnak játékost az U20-as hokiválogatottnak a vébére

Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.

Székelyhon

Gyanús ismétlődés: újabb egyházi ingatlan vált a lángok martalékává Kászonjakabfalván

Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.

`
Krónika

Felmérés: négypárti parlament alakulna, rosszul áll az RMDSZ szénája

Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.

Krónika

Pusztító szél Brassó megyében: vörös riasztás, súlyos károk

Megrongálódott tetők, rövidzárlatos elektromos vezetékek és gyökerestől kicsavart fák jelzik annak a viharos erejű szélnek a következményeit, amely vasárnap Brassó megye déli részén, köztük a megyeszékhelyen is tombolt.

Főtér

Petri a Petryben: így lesz a növendékmarhalábszár-sonkából emléktábla (kettő)

Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.

Ez is érdekelheti

Szeitl Szilvia: a nők érzelmileg mélyebben élik meg a helyzeteket

A labdarúgó női Szuperliga alapszakaszának lejártával Szeitl Szilviával, az FK Csíkszereda vezetőedzőjével az itteni munkáról, a csapatról és az elmúlt hónapok tapasztalatairól beszélgettünk.

Gyimesközéplokról a magyar női felnőtt futballválogatottba

Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.

Ilyen gyenge helyen még nem állt a romániai női fociválogatott

A romániai női válogatott egy helyet rontva az 52. pozícióban található a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján.

Szétválik a mezőny: az FK Csíkszereda a felsőházban, a Vasas Femina a túlélésért harcol

Lezárult a női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Szuperliga alapszakasza. Az FK Csíkszereda a harmadik helyről várja a felsőházi rájátszást, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina pedig a kiesés elkerüléséért harcol az alsóházban.

Még gombócból is sok, 12–0-ra verte az FK Csíkszereda a Székelyudvarhelyi Vasas Feminát

A labdarúgó női Szuperliga alapszakaszának utolsó mérkőzésén az FK Csíkszereda a Vasas Feminát fogadta a Burus Csaba Sportparkban. A hazaiak esélyt sem adtak ellenfelüknek, kiütéses győzelemmel zárták az évet.

Szoros mérkőzésen kapott ki Montenegrótól a romániai női fociválogatott

Podgoricában lépett pályára felkészülési mérkőzésen péntek délután a romániai női labdarúgó-válogatott, amely egy büntetőből kapott góllal 1–0-ra maradt alul Montenegró vendégeként.

Triplázott az FK Csíkszereda játékosa, simán nyert a romániai U19-es női fociválogatott

Magabiztos győzelemmel kezdte a Bosznia-Hercegovinában zajló Európa-bajnoki selejtezőt a romániai U19-es női labdarúgó-válogatott. A keretnek három székelyföldi játékos a tagja, ketten közülük pályára is léptek a nyitómeccsen.

Megtorpant az FK Csíkszereda lendülete a Kolozsvári U ellen

Hideg, őszi időben, nehéz mérkőzésen vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a labdarúgó női Szuperliga 13. fordulójában. Szeitl Szilvia együttese csak szépítésig jutott a Kolozsvári U elleni rangadón, ahol a tabella második helye volt a tét.

Csíki trióval készül a román U19-es női válogatott az Eb-selejtezőre

Három FK Csíkszereda-játékossal a keretben vág neki a román U19-es női válogatott a november végi labdarúgó Eb-selejtezőnek, amelyet Boszniában rendeznek. A csapat a tavaszi második körbe jutásért küzd.

Kettészakadt a mezőny a női Szuperligában: ismertek a felsőház csapatai

Két fordulóval a női labdarúgó Szuperliga alapszakaszának vége előtt kettévált a mezőny: már ismert, mely csapatok küzdenek a bajnoki címért, és kik próbálják majd elkerülni a kiesést a másodosztályba.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!