Egyszer már kiestek, de mégis megnyerhetik a megyei kupasorozatot

Horváth Bálint Ottó 2023. április 27., 18:12 utolsó módosítás: 2023. április 27., 18:13

Kupafordulót rendeztek hétközben Maros megyében, a nyolc párharc közül hét mérkőzésen is a vendégcsapatok jutottak tovább, köztük az a Marosvásárhelyi ASA, amely az előző körben kikapott ugyan, de mégis folytathatta a kupasorozatban.

Tovább folytatja a kupaküzdelmeket a Marosvásárhelyi ASA. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A 4. Liga elitcsoportjában a második helyen álló, az éllovas Radnóti SK (amely az előző kapafordulóban kiesett) mögött öt pontos hátrányban lévő marosvásárhelyi csapat a megyei kupasorozat előző körében 2–1-re kikapott Magyaró vendégeként. Mégsem búcsúzott a további küzdelmektől, miután kiderült, hogy az ellenfele jogtalanul szerepeltetett egy játékost, így végül zöld asztalnál az ASA 3–0-ra megnyerte a március végén lejátszott mérkőzést.

A végső győzelemre esélyes vásárhelyiek így pályára léphettek a harmadik forduló szerdai játéknapján, amikor Szováta ellen idegenben játszottak. Az ASA-nak ezúttal nem okozott gondot a továbbjutás kiharcolása, már a szünetben 4–1-re vezetett, végül pedig 6–2-re győzött.

Ebben a körben összesen nyolc párharcot rendeztek, a vendégcsapatok hét mérkőzésen is diadalmaskodtak. Voltak meglepetések is, két alsóbb osztályú csapat, Harasztkerék és Görgénysóakna búcsúztatta Dánost, illetve Marosoroszfalut, amelyek a 4. Liga elitcsoportjában szerepelnek.