Mezőnyjátékban nem játszott alárendelt szerepet a román válogatott az első félidőben, többször eljutott a svéd kapuig, kapura is lőtt, de ezek a lövések csak a statisztikákban számítottak, nem okoztak nehézséget a svéd kapus számára.
A svédeknek két gólhelyzetük volt az első negyvenöt percben, és mindkettőből gólt szereztek.
A 33. percben Robin Quaison talált be, a Mainz támadója egy védelmi hibát követően volt eredményes közelről. Hét perccel később meg is duplázták előnyüket a hazaiak, Viktor Claesson egy kipattanó labdát talált el tökéletesen, és a jobb alsó sarokba lőtte.
A második félidőben eredményesebbnek bizonyultak a román támadások, az 58. percben
a szünet után beálló Claudiu Keserü egy szép összjátékot követően fejelt közelről a svédek kapujába.
A folytatásban mindkét oldalon voltak helyzetek bőven, Tătăruşanu, a román kapus három tiszta gólhelyzetben tudott menteni, a 93. percben pedig a svéd kapu előtt volt egy tizenegyes-gyanús szituáció, de az eredmény már nem változott.
Labdarúgás, Európa-bajnoki selejtező, F csoport, 1. forduló:
Svédország–Románia 2–1 (2–0),
gólszerzők: Quaison (33.), Claesson (40.), illetve Keşerü (58.).
Románia: Ciprian Tătăruşanu – Cristian Manea, Dragoş Grigore, Cristian Săpunaru, Nicuşor Bancu, Tudor Băluţă (Andrei Ivan, 78.), Răzvan Marin, Alexandru Chipciu, Nicolae Stanciu, Alexandru Mitriţă (Claudiu Keserü, 46.), George Puşcaş (Ianis Hagi, 64.).
A csoport másik mérkőzésein:
Spanyolország–Norvégia 2–1 (1–0),
gólszerzők: Rodrigo (16.), Ramos (71., büntetőből), illetve King (65., büntetőből)
Málta–Feröer-szigetek 2–1 (1–0),
gólszerzők: Nwoko (13.), Borg (77.), illetve Thomsen (90+8.).
A következő forduló (március 26., kedd, 21.45 óra) programja:
Málta–Spanyolország,
Norvégia–Svédország,
Románia–Feröer-szigetek.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!