Hirdetés

Egyenlíteni még tudott, többre nem futotta a Sepsi OSK részéről

Foghatják a fejüket a Sepsi OSK játékosai, a Farul elleni meccs után tovább folytatódik a vereségi sorozatuk. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

Nagyon kevés helyzete volt a Konstancai Farul otthonában a sepsiszentgyörgyi csapatnak. Az egyenlítés ugyan összejött, a pontszerzéstől viszont messze álltak. A Sepsi OSK egymás után a harmadik mérkőzését veszítette el a bajnokságban.

2023. szeptember 30., 23:42

A labdarúgó Szuperliga 11. fordulójának szombat esti mérkőzésén nagyon hamar vezetést szerezhetett volna a Sepsi OSK, a 2. percben Ștefan adott pontos passzt Safrankónak, aki a kapussal szemben óriási ziccert hagyott ki.

Alig két perccel később büntetőhöz jutottak a hazaiak, a tizenhatoson belül Mazilu vitte volna el a labdát Ninaj mellett, aki ezt megakadályozta, kezezést követett el, a videóbíró segítségével pedig Radu Petrescu játékvezető befújta a tizenegyest, amelyet a csapatkapitány Larie értékesített.

Hirdetés

Ezután is a Farul kezdeményezett, két lehetőségük is volt, Munteanu és Băluță lövései azonban elkerülték a kaput. A vendég játékosok nagyon hamar elveszítették a labdát, amikor pedig ellentámadások után eljutottak a kapu előteréig, helyzetet nem tudtak kialakítani.

A szünet előtt újra Munteanu került helyzetbe, de nem találta el jól labdát, amely így könnyű préda volt Niczulynak. A túloldalon Damașcan távolról próbálkozott, de nem okozott gondot Aioaninak, majd

a hosszabbításban Ștefănescu kapta teljesen üresen a tizenhatos sarkánál, későre léptek ki rá a hazai játékosok, és mesterien eltekerve a labdát bődületesen nagy gólt lőtt, ezzel döntetlennel zárult az első félidő.

Semmit nem változott a játék képe a térfélcsere után, Budescu gyorsan helyzetbe került, de a háromszékiek kapusa a helyén volt.

Percekkel később viszont már betalált, Kiki átadása után lemaradtak róla a védők, kapásból vágta a hálóba a labdát, így a Farul másodszor is előnybe került.

Kevéssel ezután ismét Ștefănescu egyenlíthetett volna, hazai oldalon pedig Budescu szórakozta el a ziccerét. Sokkal veszélyesebben játszottak a konstancaiak, akik Munteanu révén újabb gólt lőttek, de ezt les miatt érvénytelenítették, Rivaldindo próbálkozása pedig kevéssel a léc fölé szállt.

A Sepsi OSK játékán a 62. percben a hármas csere sem segített, és abszolút tehetetlenek voltak támadásban.

Aztán a hosszabbításban ismét Ștefănescu menthette volna meg a csapatot, de ezúttal a lövése pontatlan volt, így újabb vereséget szenvedtek a bajnokságban, zsinórban a harmadikat.

Videó: Orange Sport

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 11. forduló:

Konstancai Farul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–1 (1–1).
Gólszerzők: Larie (6., büntetőből), Budescu (55.), illetve Ștefănescu (45+2.).
Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, Artean, Kiki (Boli, 68.) – Băluță, Nedelcu (M. Popescu, 37.), Grameni (Vînă, 76.) – Mazilu (Grigoryan, 76.), Munteanu (Rivaldinho, 76.), Budescu. Edző: Gheorghe Hagi.
Sepsi OSK: Niczuly – Oroian, Bălașa, Ninaj (Kecskés, 79.), Ștefan – Gheorghe, Alimi (Rondon, 79.), Matei (Aganovic, 62.) – Ștefănescu, Safranko (Varga, 62.), Damașcan (Debeljuh, 62.). Edző: Liviu Ciobotariu.
Vezette: Radu Petrescu.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 11. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
11
8
2
1
24-11
26
2
Kolozsvári CFR CFR
11
8
1
2
24-11
25
3
Universitatea Craiova U Craiova
11
6
3
2
19-10
21
4
Bukaresti Rapid Rapid
11
5
4
2
22-12
19
5
FC Hermannstadt Hermannstadt
11
3
6
2
16-13
15
6
Petrolul Ploiești Petrolul
11
3
6
2
14-13
15
7
Konstancai Farul Farul
10
5
0
5
15-16
15
8
Galaci Oțelul Oțelul
11
2
8
1
10-9
14
9
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
11
4
0
7
19-22
12
10
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
10
3
3
4
11-14
12
11
Kolozsvári U Kolozsvári U
11
2
6
3
16-20
12
12
Jászvásári Poli Jászvásár
10
3
2
5
11-15
11
13
FC Voluntari Voluntari
11
3
2
6
15-23
11
14
Aradi UTA UTA
10
2
3
5
8-14
9
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
11
2
2
7
7-19
8
16
FC Botoșani Botoșani
11
0
6
5
11-20
6
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

A napenergia fedezte a fogyasztás 70 százalékát, mégsem lett olcsóbb az áram

Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.

`
Krónika

Nyugdíj mint magánügy: rekordok és tévhitek a harmadik pillér körül

Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.

Krónika

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Főtér

Száz nyestbőrrel a batyujában akart beutazni Romániába egy ukrán állampolgár – hírmix

Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.

Ez is érdekelheti

Toronymagasan a keret legértékesebb játékosa a Sepsi OSK új brazil védője

Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.

Megegyezett a tapasztalt szélsővel, bejelentette új szerzeményét az FK Csíkszereda

Újabb változás történt a Hargita megyei klub keretében: az FK Csíkszereda a közösségi médiában jelentette be, hogy megszerezte Albert Stahl játékjogát. A 27 éves szélső a másodosztályú Nagyváradi Bihar FC-től érkezik a piros-feketékhez.

Visszatér Csíkszeredába Anderson Ceará

Közleményben reagált az FK Csíkszereda az Anderson Ceará átigazolása körül kialakult helyzetre. A klub kifogásolja az FCSB eljárását, míg a kluborvos szerint a brazil játékos továbbra is alkalmas a versenyszerű futballra.

Még egy játékos érkezett Kecskemétről az FK Csíkszeredához

Újabb támadóval bővült az FK Csíkszereda kerete. A székelyföldi klub bejelentette, hogy szerződtette a 23 éves Czékus Ádámot, aki a magyar másodosztályú Kecskeméti TE együttesétől érkezett.

Hadnagy Attila: nehéz szezon vár ránk, lesz jövés-menés a csapatnál

Két hete kezdte el a felkészülést a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. A háromszékiek sportigazgatója szerint komoly kihívások várnak a csapatra az élvonalban, ráadásul a keret kialakítása még korántsem zárult le.

Lőtt lesgólt, szabályost is, nyert a Sepsi OSK az FK Csíkszereda ellen a székely erőfelmérőn

Az első felkészülési mérkőzését játszotta a Szuperliga 2026–2027-es idényére készülő Sepsi OSK és FK Csíkszereda. A szombat délelőtti összecsapáson mindkét vezetőedző számos játékosnak adott lehetőséget, végül pedig a háromszékiek arattak győzelmet.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Eltűnnek a VAR-autók, gyorsabban hoz ítéletet a videóbíró

Új korszak kezdődik a román futballban: VAR-központtal és modernebb technológiával indul a labdarúgó Szuperliga soron következő idénye.

Jogellenes az 5+6-os szabály, nem alkalmazzák a Szuperligában

Az élvonalbeli fociklubokat arra kötelezték, hogy folyamatosan legalább öt, Romániában nevelkedett és a válogatottak számára bevethető játékost szerepeltessenek. Ez ellentétes az európai uniós joggal, ezért eltörölik.

A másodosztályból jöhet Anderson Ceará utódja a csíki együtteshez

Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!