Vereséggel kezdtek a csíki fiatalok az OTP Bank Kupán

Székely Sport 2021. augusztus 12., 10:33 utolsó módosítás: 2021. augusztus 12., 11:32

Elkezdődtek a küzdelmek a IV. OTP Bank Nemzetközi Ifjúsági Labdarúgótornán Csíkszeredában, a házigazda FK U17-es együttese súlyos vereséget szenvedett az MFA Munkács csapatától.

A hazaiak támadásai ritkán jelentettek veszélyt Fotó: Facebook/FK Csíkszereda

A kárpátaljai együttes kíméletlenül kihasználta a csíki védelem hibáit, a 10. percben már 2–0-ra vezetett. Az FK támadásai erőtlenek voltak, az MFA Munkács jól zárta a területeket, védelme stabil lábakon állt, a 37. percben pedig tovább növelte előnyét. A szünet előtt jött a hazaiak szépítő találata, Fazakas Henrik távolról eleresztett bombája kötött ki a vendégek hálójában.

A második játékrészben sem változott a játék képe, a csíki támadások nem jelentettek veszélyt, míg a védelem sokat hibázott, érkeztek is a kárpátaljai gólok, az MFA Munkács végül 7–1-re nyert.

Az FK csütörtökön szabadnapos, folytatás pénteken 19 órától a Márton Áron- és Segítő Mária gimnáziumok mögötti műgyepes pályán, az ellenfél a vajdasági TSC Topolya lesz.

4. OTP Bank Kupa, A csoport:
FK Csíkszereda U17–MFA Munkács 1–7 (1–3)
Gólszerzők: Fazakas (40.), illetve Pyshchur (3., 10.), Kaida (37.), Astafiev (61.), Dreznal (69., – 11-esből), Vorobiak (76.), Kokorovets (79., – 11-esből)

B csoport: Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia–NK Eszék 1–4 (0–2)
Gólszerzők: Simon, illetve Mažar, Damjanović (2), Solić