Van remény a továbbjutásra a Sepsi OSK fiataljai számára

Sánta Imre 2022. április 13., 21:41 utolsó módosítás: 2022. április 13., 22:05

Szerdán lejátszották az U17-es és U19-es korosztály számára kiírt labdarúgó Román Kupa elődöntőinek első mérkőzéseit. A mindkét korcsoportban érdekelt Sepsi OSK fiatal futballistái a Kolozsvári CFR, illetve az Universitatea ellen léptek pályára hazai környezetben.

A „kicsik” döntetlent játszottak, a „nagyok” egy góllal nyertek Fotó: Pinti Attila

A szerdai focidélutánt a piros-fehérek U17-es korosztályos csapatának Kolozsvári CFR elleni meccse nyitotta meg, amelyen a háromszékiek nagy lendülettel kezdtek, és már a találkozó első részében jobb helyzetkihasználással akár két-három gólos előnyt is kialakíthattak volna. Az 5. percben ugyanis Bartha Roland közelről leadott lövését védte a vendégek kapusa, majd nem sokkal később Flavius Clinciu hagyott ki egy ziccert.

A folytatásban is a szentgyörgyi legények uralták a játékot, helyzeteket is sikerült kialakítaniuk, de Popa nem tudott túljárni a CFR hálóőrének eszén, Bartha pedig újabb két remek lehetőséget puskázott el.

A második félidő elején viszont a vendégek álltak közelebb a gólszerzéshez, és ezúttal Menyhártnak kellett nagyot védenie, de a túloldalon Vura Ottónak sem sikerült betalálnia, majd Denis Horciu lövését is blokkolták a védők. A véghajrában még Matei Radu és Vura is eldönthették volna a mérkőzést, de előbbi jó helyzetből pontatlanul célozott, utóbbi fejesét pedig hárította a kapus.

Így hiába játszott jobban a Sepsi, maradt a gólnélküli döntetlen, a továbbjutás pedig a kolozsvári visszavágón fog eldőlni május 4-én.

Labdarúgó Román Kupa (U17) elődöntő, 1. mérkőzés:

Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 0–0

OSK: Menyhárt – Popa, Soós, Bartha, Folea, Ene, Stanislav, Horciu, Vura, Ghimbovschi, Clinciu. Cserék: Tănasă, Tinica, Ferarrarini, Borșa, Rendi, Gyulai, Nikula, Moroșanu, Radu. Edző: Sergiu Brujan.
CFR: Frânculescu – Toma, Anchidin, D. Păcurar, Szilaghi, Văcaru, Sava, Baciu, Neagu, Todoran, Dragomir. Cserék: Roman, Bențan, Șofroni, Fodor, Ghiță, Gligor, R. Păcurar. Edző: Claudiu Moldovan.

A másik elődöntőben: Konstancai Farul–AFC Botoșani 3–1 (0–0)

A „kicsik” meccse után az OSK U19-es csapata lépett a pályára, amelynek ellenfele a Kolozsvári U volt, és ez az összecsapás is a piros-fehérek nagy lehetőségeivel indult: előbb Sergiu Șerban életerős lövése szállt el a léc fölött, majd Claudiu Uja került helyzetbe, de csak a kapust találta el. A viharos kezdés után is nagy fölényben játszott a székelyföldi együttes, és ez a 26. percben góllá is érett, amikor Șerban faképnél hagyva őrzőjét, meglódult a kapu felé, és a rövid sarokba lőtt, megszerezve csapata vezető találatát (1–0).

Szünet után kiegyensúlyozottabbá vált a küzdelem, és Niczuly Rajmundnak is akadt már dolga, viszont a szentgyörgyiek Kocsis Norbert révén kétszer is növelhették volna előnyüket, de mindkét helyzet kimaradt. Azonban ami késett, nem múlott, és a 67. percben Iustin Grigore kihasználva a vendégek védelmének bizonytalankodását, egy jól irányzott lövéssel a hosszú sarokba helyezte a játékszert (2–0).

A második gól után Lucian Nicolau, a házigazdák edzője hármas cserét hajtott végre,

és innentől kezdve szétesett tanítványainak játéka, a 70. percben pedig Darius Deac megszerezte a vendégek szépítő találatát (2–1).

Sőt, a folytatásban a kolozsvári csatár kétszer is már csak Niczullyal találta szembe magát, és csak a háromszékiek hálóőrének éberségén múlott, hogy az OSK megőrizte egygólos előnyét, de hogy ez mennyire lesz elég, az majd a május 4-i visszavágón fog kiderülni.