Az FCSB otthonában került előnybe az FK Csíkszereda

Székely Sport 2022. április 13., 22:04 utolsó módosítás: 2022. április 13., 22:06

Az FK Csíkszereda U19-es együttese győzelemmel kezdte a korosztály Román Kupájának elődöntőjét, szerdán délután az FCSB otthonában Vereguț és Biró találataival 2–1-re nyert, így bizakodva várhatja a visszavágót.

Két góllal is vezettek a csíki fiatalok, az FCSB a mérkőzés végén szépített Fotó: fkcsikszereda.ro

Az FK hivatalos honlapján megjelent beszámoló szerint Demény Norbert tanítványai már az első perc végén előnybe kerültek, Csala szögletét követően Vereguț bólintott a hálóba (0–1). Főleg a középpályán zajlott a játék, mindkét csapat védelme stabil lábakon állt, így a kapuk ritkán forogtak veszélyben.

A félidő végén volt még egy nagy helyzete a csíki fiúknak, Csala újabb szögletére Gergely érkezett jó ütemben, ám a hosszú sarok mellé fejelt.

A kiegyenlített csata a szünet után is folytatódott, a 60. percben pedig az FK megduplázta előnyét: a bal szélen felfutott Hadnagy hozta ziccerbe Birót, aki magabiztosan lőtte ki a jobb alsót (0–2). Az FCSB átvette a kezdeményezést, míg Demény Norbert vezetőedző cserékkel próbálta frissíteni csapatát. A hazai nyomás a rendes játékidő utolsó percében góllá érett, Muşi büntetőből volt eredményes (1–2).

A győzelemmel az FK U19-es együttese nagy lépést tett a kupadöntő felé, a visszavágót május 4-én rendezik Csíkszeredában.