Újabb székely futballbravúr: kupadöntős az FK Csíkszereda U17-es csapata

Dobos László 2023. április 26., 19:11

A Székelyföld Labdarúgó Akadémia legjobb eredményét a 2022–2023-es szezonban az U17-es korosztályú együttes érte el. Az FK Csíkszereda korosztályos csapata szerdán délután a Román Kupa elődöntőjében két góllal verte a Craiovai U együttesét, és ezzel döntőbe jutott, ahol a Steaua lesz az ellenfele.

Jakab Krisztián gólját megelőző pillanatok Fotó: Pinti Attila

Hideg, esős időben rendezték meg a csíkszeredai stadionban szerdán délután az U17-es korosztály számára kiírt FK Csíkszereda–Craiovai U kupaelődöntőt, amelyre közel 600 néző volt kíváncsi, többségük fiatal.

A mérkőzést felváltva uralták a csapatok, mindkét együttesnek voltak hosszabb periódusai, amikor többet birtokolták a labdát, és támadásokat épített fel. Összességében az első félidő kiegyensúlyozott játékot hozott, a másodikban pedig az olténiai alakulat alakított ki több veszélyes gólhelyzetet, azonban a Simon Máté kapus és az általa jól irányított csíki védelem tökéletesen zárt. A szögletarány 7:8 volt.

Mindkét csíki gól ellentámadásból született.

A 34. percben egy nagy craiovai gólhelyzet után lendült ellentámadásba az FK, az előre ívelt labdára Jakab Krisztián iramodott meg saját térfeléről, a vendégek kapusa messze kijött kapujából, elsőként ért a labdához, de tévedett, a játékszer Jakabhoz került, aki mintegy 35 méterről, szögből, az üres kapuba lőtte (1–0). A ráadásban, a 94. percben szintén egy gyors ellentámadás végén Ilie Luca került gólhelyzetbe, aki mintegy 12 méterről a hosszú alsóba lőtte a labdát (2–0).

A másik ágon a Bukaresti Steaua jutott döntőbe, a katonacsapat ificsapata a Bukaresti Rapidot győzte le 1–0-ra. A korosztályos kupadöntő helyszíne és időpontja még nem ismert.

U17-es korosztály, Román Kupa, elődöntő:
FK Csíkszereda–Craiovai U 2–0 (1–0),
gólszerzők: Jakab Krisztián (34.) és Ilie Luca (90.+4).
Játékvezetők: Alexandru Nicolae Suvar, Emeric Tocaci (mindketten Nagyszeben), Daniel Nagy (Medgyes). Megfigyelő: Liviu Enciu (Brassó).
FK Csíkszereda: Simon Máté – Flavius Colceriu, Szőke Lénárd, Alexandru Ureche, Leczki Norbert, Balogh Szilárd, Luca Iordache, Bödő Efraim Zoltán, Kárándi Botond, Zelenák Dávid, Jakab Krisztián. Cserejátékosok: Michele Antonucci (kapus), Ilie Mihai, Török-Láday Hunor, Lázár Magor, Marosi Krisztián, Demeter Hunor, Gábor Tihamér, Ilie Luca. Stáb: Benkó Tihamér (vezetőedző), Takács Árpád Kemal (erőnléti edző), Tiberiu Lung (kapusedző), Mákszem Boglárka (fizioterapeuta), Barabási Roland Csaba (a csapat képviselője).
Craioivai U: Matei Goga – Denis Tudorescu, David Vancea, Mario Balaci, Maroi Ene, Mario Lupulescu, Robert Petculescu, Patrick Rădulescu, Sebastian Dan, Albert Vancea, David Barbu. Cserejátékosok: Andrei Balmuș (kapus), Bogdan Bușe, Marius Mierlescu, Florin Bușa, Adrian Piele, Andrei Chiriță. Stáb: Bogdan Budescu (vezetőedző), Dumitru Barbu (technikai igazgató), Robert Gheorghe (gyúró), Luigi Deselnicu (gyúró).
•  Fotó: Pinti Attila