A csíkiak az első félidőben még csak egy góllal vezettek, a folytatásban azonban háromszor is eredményesek voltak, mindegyik találatot más játékos szerezte.
Labdarúgó U17-es Elit Liga, 3. forduló, nyugati csoport:
Kolozsvári CFR–FK Csíkszereda 0–4 (0–1).
Gólszerzők: Sándor Raul, Darius Muscă, Lucian Bârsan és Simon Erik.
Az U19-es bajnokságban elmaradt a CFR–FK összecsapás, mert a kolozsváriak keretében több játékos koronavírusos.
A következő fordulóban (október 17.) a székelyföldi csapatok a Temesvári Banatul LPS otthonában vendégszerepelnek.
A csíki futballszeretők közül sokan emlékeznek vissza a város 1989 utáni csapatára, amely látványos és eredményes játékával sok nézőt vonzott a stadion régi, beton lelátójára. Az akkori csapat edzőjét, Kerekes Ágostont kérdeztük.
Nagy várakozás előzi meg az FK Csíkszereda–Sepsi OSK közti Román Kupa mérkőzést, annál is inkább, mivel a 2014–2015-ös idény óta most először találkozik hivatalos tétmeccsen a két székely topcsapat. Nézzük, tíz évvel ezelőtt melyiküknek állt a zászló.
Balesetben hunyt el egy gyergyószentmiklósi édesapa vasárnap, özvegyen maradt felesége pedig intenzív osztályon fekszik, miután életmentő műtétet végeztek el rajta. Őt két kislány várja haza. Az összetört család megsegítésére adománygyűjtést szerveznek.
Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
Úgy néz ki, kivonul Romániából a Carrefour. Továbbá: irdatlan mennyiségű száraztésztát importálunk feleslegesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!