Kitömte ellenfelét, megváltotta a jegyeket a világbajnokságra Székelyföld válogatottja

Zátyi Tibor 2023. július 02., 21:47

Kiütéses sikerrel zárta a csíkszeredai CONIFA labdarúgó-világbajnokság selejtezőit Székelyföld válogatottja, vasárnap este 7–0-ra nyert a Két Szicília Királysága ellen és kijutott a jövő évi kurdisztáni tornára.

Esély sem adtak a szicíliaiaknak, hét góllal verték ellenfelüket a székelyek Fotó: Pinti Attila

Székelyföld fordulatokban és gólokban gazdag nyitómeccsen 3–2-re legyőzte Chameriát pénteken, a második meccsen, szombaton az albánok 3–1-re verték a Két Szicília Királyságát. Így mindkét válogatott számára adott volt a feladat, Székelyföld egygólos vereség esetén is kijut a vébére, míg az olaszoknak legalább kétgólos győzelemre volt szükségük vasárnap.

Székelyföldnél több csere is történt az első meccshez képest, Gyenge Szilárd helyett Simon Máté állt a kapuban, a középpályán Csürös Attila hiányában Veres Szilárd kezdett, míg Simó Csongor helyett Göndör Alex kapott lehetőséget, a csapatkapitányi karszalagot pedig Csiszer Balázs viselte.

A győzelmi kényszerben levő olaszok nem tudtak komolyabb gondot okozni a házigazdáknak, akik egymás után hagyták ki a nagy ziccereiket, Csiszer, Magyari, majd Kovács sem tudott élni a lehetőségével. A játék folyamatosan az olaszok térfelén zajlott, és fél óra játék után megtört a jég:

Kovács jól indította a jobb szélen kiugró Magyarit, aki betörve a tizenhatosba a jobb alsóba lőtt.

Magyari Szilárd gólöröme Fotó: Pinti Attila

A szünet előtt közel volt előnyének megduplázásához a székely csapat, ám Gergely fejese a keresztlécről kifelé pattant.

Térfélcserét követően Magyari ismét betalált, ám les miatt nem adták meg a találatot, majd egy kellemetlen helyzet alakult ki a középpályán. Az 52. percben a játékvezető befújt egy szicíliai szabálytalanságot. Ezután az olaszok egyik játékosa, Vincenzo Pasqua Szondi Botonddal akaszkodott össze a középpályán, a két csapat játékosai pedig összefutottak. Pár percig állt a játék, amíg rend lett a pályán, a svéd Roger Lundbäck játékvezető végül mindkét játékost piros lappal kiállította.

Folyamatosan veszélyben volt az olasz kapu Fotó: Pinti Attila

Ezt követően pár perc alatt minden lényegi kérdés eldőlt,

hiszen Kovács Lóránt mesterien végezte el a korábban befújt szabadrúgást, védhetetlenül tekert a kapuba. Az olaszok megroppantak, a Magyari–Györgyi páros révén négyre nőtt a különbség, kölcsönösen kiszolgálták egymást, a 60. percben már 4–0 állt az eredményjelzőn.

Csendesen és az olasz térfélen csordogált a játék, majd amint növelte a ritmust Székelyföld, úgy jöttek is az újabb gólok, Csürös távoli lövése megpattant egy olasz lábon, a labda pedig a kapuban kötött ki, majd nem sokkal később Simó szögletét követően Kovács fejelt távolról a bal alsóba. A hajrára még egy játékost kiállítottak Szicíliától, Paccione csúszott be durván Simónak, emiatt megkapta második sárga lapját. A végeredményt a találkozón mesterhármast szerzett Kovács állította be, a 88. percben kb. 25 méterről bombázott védhetetlenül a hálóba.

Ezzel a sikerrel Székelyföld válogatottja csoportelsőként jutott ki a 2024-es kurdisztáni CONIFA világbajnokságra.

Labdarúgó CONIFA világbajnokság, selejtező, harmadik mérkőzés:
Székelyföld–Két Szicília Királysága 7–0 (1–0)
Gólszerzők: Magyari (34., 60.), Kovács (57., 82., 88.), Györgyi (59.), Csürös (79.).
Kiállítva: Szondi (53.), illetve Pasqua (53.), Paccione (87.)
Székelyföld: Simon Máté – Csiszer Balázs, Gergely Botond, Kelemen Dávid (Csürös Attila, 60.), Vita Dániel (Dobozi Krisztián, 70.), Szondi Botond, Veres Szilárd (Balázs Norbert, 65.), Göndör Alex (Kárándi Botond, 46.), Györgyi Artúr (Simó Csongor, 60.), Kovács Lóránt, Magyari Szilárd. Vezetőedző: Ilyés Róbert.
Két Szicília: Saverio Viscardi – Christian Costa, Raffaele Imparato, Pedro Antonio Martinez Cejudo, Antonio de Simone (Nicola De Rosa, 65.), Marco Ferri (Nassim Mendil, 58.), Federico Di Fuzio, Vincenzo Pasqua, Giuseppe D'Avella (Potito Paccione, 65.), Fulvio Carbone (Vincenzo Margiotta, 58.), Gabriele Morana (Luca Natale Imbroinisi, 72.). Szövetségi kapitány: Mario Guastafierro.

Az első mérkőzésen: Székelyföld–Chameria 3–2 (0–1).
A második mérkőzésen: Chameria–Két Szicília Királysága 3–1 (1–0).

A selejtezőcsoport végeredménye: 1. Székelyföld 6 pont (10–2), 2. Chameria 3 (5–4), 3. Két Szicília Királysága 0 (1–10).
•  Fotó: Pinti Attila