HIRDETÉS

Jótékonysági focitorna Gyergyószentmiklóson

Fotó: László Ildikó

Amatőr labdarúgócsapatok részvételével jótékonysági tornát rendez Gyergyószentmiklóson az Inter Gyergyó teremfocicsapat és a Jövő FC. A cél egy beteg kislány gyógykezelésének támogatása.

Tucatnyi gyergyószéki és csík környéki csapat részvételével szervezik meg a gyergyószentmiklósi műfüves pályán a jótékonysági tornát vasárnap, amelynek az Inter Gyergyó és a Jövő FC a szervezője, de a Gyergyói Hoki Klub is bekapcsolódik a kezdeményezésbe.

Értékes tárgyakat ajánlottak fel tombolára, illetve a GYHK játékosai is focicsapatot alakítanak erre az alkalomra. Amint Portik Csaba, a torna egyik szervezője elmondta, arra törekednek, hogy lehetőleg semmilyen kiadás ne terhelje őket, hogy

HIRDETÉS

minden bevételt (a nevezési díjakat, tombolajegyek árusításából befolyó pénzt) a 2 éves 9 hónapos Ferencz Csibi Izabella gyógykezeléséhez tudjanak felajánlani.

A gyergyóremetei kislánynál súlyos betegséget, leukémiát állapítottak meg az orvosok. Gyógykezelése nagy anyagi terhet jelent a családnak. Ehhez szeretnének hozzájárulni.

A tornára támogatók biztosítják az ott készülő ebédhez is az alapanyagot, amit meg lehet vásárolni a helyszínen, de nincs meghatározott ára, mindenki maga dönti el, hogy mennyit áldoz rá, tudva, hogy ez is a jótékony célt szolgálja.

A tombolához számos cég ajánlott fel tárgyakat, vagy vásárlási utalványokat, ezeket lehet majd megnyerni.

A tornával kapcsolatos további információk kaphatók az Inter Gyergyó Facebook-oldalán.

A Gyergyói Hoki Klub ezzel párhuzamosan két értékes hokirelikviát ajánlott fel, hogy ezzel segítse a célt.

Brance Orbán csapatkapitány dedikált botját, valamint a piros-fehérek korábbi kiváló csatárának, Pavel Vorobjev mezét bocsájtják árverésre. Licitálni a GYHK Facebook-oldalán lehet.

Szerda délben Orbán botjára 2500 lej volt a legmagasabb ajánlat, a Vorobjev mezért 1100 lejt kínáltak. Licitálni július 9-ig lehet.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Mesterötössel földbe döngölte ellenfelét az FK Csíkszereda

Magabiztos játékkal, gólzáporos győzelemmel jutott a labdarúgó Román Kupa csoportkörébe az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert legénysége valóságos erődemonstrációt tartott: nyolc gólt lőtt az FC Voluntari otthonában, ezek közül öt Eppel Márton nevéhez fűződik.

A sors fintora: Valentin Suciu éppen a Sepsi OSK ellen mutatkozik be új csapata élén

Új kihívás előtt áll Valentin Suciu, aki több mint hét év után távozott Sepsiszentgyörgyről, ahol vezetőedzőként és az akadémia szakmai igazgatójaként is maradandót alkotott. A 44 éves szakember már meg is tartotta első edzését új csapatánál.

Székelyhon

Csak a csupasz gerendák tűnnek elő a nagy füstből – tűz Csíkszentkirályon

Csűrrel összeépült kis ház gyúlt ki csütörtökön Csíkszentkirályon.

`
Krónika

Üdülési utalványok: a bolondját járatja a pedagógusokkal a minisztérium

Bár korábban az oktatási minisztérium azt közölte, hogy nincs pénz az üdülési utalványokra, a tárca most bejelentette: idén is kaphatnak vakációs csekkeket a tanügyi alkalmazottak.

Krónika

Zelenszkij megköszönte a Románia szállította védelmi felszerelést

Románia és Ukrajna együttműködik haditechnikai eszközök fejlesztésében, és a romániai vállalatok részt vesznek Ukrajna újjáépítésében – jelentette be hétfőn Ionuț Moșteanu védelmi miniszter, miután tárgyalt Kijevben ukrán hivatali partnerével.

Főtér

Arról, hogy erdélyi magyarként miért nem engedhetjük meg magunknak a gyűlöletet

Dan Tanasă ismét idegengyűlölő felhívást tett közzé. Ám mielőtt bólogatna, jusson eszébe, hogy számára Ön is idegen.

Ez is érdekelheti

Hivatalos: Gera Zoltán és Csizmadia Csaba felállt a kecskeméti kispadról

Edzőt vált a Merkantil Bank Ligában 9. helyen álló Kecskeméti TE, a magyar labdarúgócsapat hivatalos honlapján jelentette be, hogy távozik a kispadról Gera Zoltán vezetőedző és segítője, a marosszentgyörgyi származású Csizmadia Csaba.

Ugyanazon a BL-meccsen bíráskodik Kovács István és öccse

Különleges pillanat a játékvezetésben: a nagykárolyi Kovács testvérpár együtt kapott megbízást a Bajnokok Ligája rájátszásában, a København–Basel visszavágón.

Tamás Zoltán búcsúzni készül, új elnöke lesz a Hargita megyei futballnak

A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület éves sajtótájékoztatóján pályázati eredményekről, edzőképzésről, utánpótlásról és vezetői változásról is szó esett: 2026-ban új elnök kerülhet a megyei futball élére.

Eszék győzelmével zárult a VIII. Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Torna

Látványos párharcokat, tehetséges fiatalokat és kiélezett küzdelmet hozott a nyolcadik Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Torna: a döntőt az NK Eszék nyerte meg, az FK Csíkszereda az 5. helyen zárta a hazai rendezésű U17-es viadalt.

Adósa vagyok ezen közösségnek – Bölöni László Székelyföldről, futballról, emlékekről

A Buzánszky Jenő Sportteraszának meghívottjaként tartott előadása után a Székely Sportnak adott interjút Bölöni László, akivel Székelyföld futballjáról, tusványosi élményeiről és legbensőségesebb helyi emlékeiről beszélgettünk.

Összekerült a kieséses szakaszban a magyar pólóválogatott a románnal

Csoportja második helyén végzett, így a nyolcaddöntőben folytatja a szingapúri világbajnokságon a férfi vízilabda-válogatott. Itt a románokkal néznek farkasszemet.

A testkamera felvételei okozták Kovács István vesztét a klubvébén

Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.

Megőrizte előkelő helyét a Székelyföld Labdarúgó Akadémia

Újabb elismerés az FK Csíkszereda műhelyének: a Székelyföld Labdarúgó Akadémia harmadik éve zár az országos második helyen a román szövetség hivatalos utánpótlás rangsorában.

Egyedi rekordot állított fel a Sepsi OSK volt alapembere

A bajnoki címvédő FCSB diadalával indult a 2025–2026-os hazai labdarúgószezon, a Szuperkupa-mérkőzésen legyőzte a kupagyőztes Kolozsvári CFR-t. A fővárosiaktól Marius Ștefănescu, a Sepsi OSK volt játékosa sorozatban negyedszer hódította el a trófeát.

Kovács István öccse is UEFA-játékvezető lett, debütál a nemzetközi kupában

Véglegesítette játékvezetői listáját az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a 2025–2026-os idényre: Kovács István továbbra is az elitbírók között, öccse, Szabolcs pedig nemzetközi szinten debütál a Konferencia-ligában.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!