Tamás Zoltántól, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE, AJF) elnökétől megtudtuk, hogy a 2020–2021-es megyei és körzeti bajnokságokba összesen 57 csapat nevezett be, 57 csapat várta és várja az egészségügyi, illetve a sportminisztériumtól a zöld lámpát, az engedélyt arra, hogy tesztelés nélkül futballozhassanak.
„Hargita megyében idén már lehetetlenség elkezdeni a bajnokságokat.
Ezen a héten díjazzuk az előző bajnokság két győztesét, a Székelyudvarhelyi Sporting és a Gyergyószentmiklósi VSK csapatát. Romániában csupán két megyében tudták újrakezdeni a megyei bajnokságokat, Hunyad és Brassó megyében, ahol vannak anyagilag tehetősebb csapatok, olyanok, amelyek ki tudják fizetni a tesztelést” – mondta el Tamás.
László Zsolt, a Székelyudvarhelyi Sporting elnöke szerint a kötelező tesztelés és a szigorú egészségügyi előírások miatt egyelőre lehetetlen elkezdeni a megyei pontvadászatot.
„Sajnos a koronavírus-járvány miatt megszakadt a bajnokság. A megyei szövetség is eleget kellett tegyen az egészségügyi és a sportminisztérium előírásainak, szabályozásainak, amelyek legfontosabb pontja az, hogy 14 naponta a csapatból mindenki, a játékosok és a stábtagok át kell essenek a koronavírusteszten.
Természetesen ha a járványhelyzet úgy engedi és enyhítenek az egészségügyi előírásokon” – nyilatkozta László Zsolt.
Csató Levente, a csíkszentsimoni futballcsapat vezetője: „Nagyon vártuk, naponta érdeklődtünk az újrakezdés lehetőségéről. Készültünk is, már amennyire a szabályok megengedték.
Nagyon hiányzik a futball, és ezzel nem vagyunk egyedüliek.”
Csíkszentdomokoson is nagyon várják a labdarúgás újrakezdését, a megyeiben játszó felnőtt csapat mellett beírattak egy másik együttest a Csík körzetibe is, továbbá hatvan gyermek jár rendszeresen edzésekre.
„Korszerű pálya van Csíkszentdomokoson, szerintem a létesítmény meghaladja a megyei bajnokság szintjét, nagy az igény a futballra, a sportolásra. A tesztek kifizetését azonban egyetlen falusi csapat sem tudja megengedni, de ha nem sértenék meg senkit, akkor megválasztott vezetőink tehetnének lépéseket ennek érdekében. Arra, hogy érkezzenek központi pénzek ezekre a tesztekre. Az online oktatással valószínűleg több lesz az írástudatlan, a sport mellőzésével pedig több a beteg, elhízott gyermek” – nyilatkozta Bodó Károly, a csíkszentdomokosi futballcsapat edzője
Még nincs kimondva hivatalosan, hogy nem lesz 2020–2021-es megyei labdarúgó-bajnokság, de ez biztosra vehető, egyetlen csapat sincs a mezőnyben, amely vállalni tudná a kötelező koronavírustesztek elvégzésének költségeit – jelentette ki Rokaly Attila, a Gyergyószentmiklósi VSK vezetője.
– fejtette ki.
A gyergyószentmiklósi labdarúgás 2021-ben ünnepli fennállásának 100. évét és a VSK szándéka az volt, hogy ezt a 3. Ligába jutással tegyék igazán emlékezetessé. A cél elérésére képes csapatot igyekeztek összeállítani, a keret megvan, csak épp játszani nem lehet. Persze azt sem tudhatja még senki, hogy az akkori helyzetben jövő nyáron hogyan lesz eldöntve a feljutás kérdése, hiszen a legtöbb megyében hasonló a probléma, nem tudnak elkezdődni a 4. Liga küzdelmei. „Ha tavaszra jó irányba alakulna a helyzet, ha elindulhatna valamilyen bajnokság, akkor megcéloznák a feljutást, de egyelőre teljesen tanácstalanok vagyunk”– mondta el Rokaly.
Az edzések zajlanak Gyergyószentmiklóson, a felnőtt csapat és az utánpótlás is készül, de nincsenek mérkőzések, bajnokságok. Aggódnak azonban amiatt is, hogy mi lesz később, a télen, amikor az időjárás már nem lesz alkalmas a szabadban való sportolásra.
Ha a korlátozások miatt a csarnokokban sem lehet edzeni, akkor 150 gyermeket, fiatalt lesznek kénytelenek szélnek ereszteni.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Hatékony támadójátékának és kiváló védekezésének köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub szombat este háromgólos különbséggel győzte le a BJAHC csapatát a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, és már csak egy győzelemre van a párharc megnyerésétől.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
III. Károly brit király egészségi állapota miatt kénytelen volt lemondani idei külföldi látogatásait, így idén Erdélybe sem látogat el – közölte a The Sun.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!