
A koronavírus-járvány miatt két évig nem tudták megszervezni a találkozót, tavaly gyűltek össze ismét, akkor a Vasas 3–0-ra nyert. Idén a Kerekerdő csapata volt a házigazda, ám nem tudta megszakítani a Vasas jó sorozatát, amely a vasárnapi 2–0-s sikerével már zsinórban négy győzelemnél jár.
A találkozóról a házigazda Kerekerdő képviselője, László Zsolt számolt be a Székely Sportnak.
„Nagyon sok hagyománytisztelő néző látogatott ki a Kerekerdőre, nagyjából ötszázan lehettünk. Szép, küzdelmes meccs volt, amelyen az elmúlt évekhez képest jól teljesített a Kerekerdő csapata. Egy védelmi hiba miatt az első félidőben gólt kaptunk, Kiss Ferenc talált be, majd néhányszor a kapufánkon is csattant a labda.

A második félidőben meglepően jól játszottunk, sok helyzetünk volt, a Rózsa utcaiak a gólvonalról is mentetettek. Aztán amikor senki sem várta, egy rosszul kidobott labdát elcsípett a Vasas, és az így indított ellentámadás végén a Székelyudvarhelyi FC egykori játékosa, Bálint Róbert nagyon szépen kilőtte a hosszú alsót 15 méterről. Így minden eldőlt a 70. percben, 80 perces játékidőből.

Ezúton is szeretnék ismét gratulálni a Molnár István barátom által vezényelt Rózsa utcaiaknak, aki zsinórban negyedszerre nyerik meg a Húsvét Kupát. Éljen a foci, hajrá Kerekerdő!” – összegzett László Zsolt.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Heves zápor csapott le kedden Székelyudvarhelyre és az udvarhelyszéki településekre. A rövid ideig tartó, de rendkívül intenzív esőzés miatt több utcán megállt a víz, pincéket öntött el a csapadék, a falvakban pedig kisebb áradásokat okozott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!