Hirdetés

Elindult a Székely Kupa, Maros megyében tíz csapat harcol a döntőbe jutásért

A negyedosztályú bajnokság lejártával a Székely Kupában érdekeltek a Maros megyeiek 
Fotó: Rab Zoltán

2021. június 10., 12:56

Javában zajlik Maros megyében az évente megrendezésre kerülő labdarúgó Székely Kupa, amely a járványhelyzet miatt tavaly elmaradt. A megyei bajnokságokban szereplő csapatok megmérettetésébe a tervek szerint Hargita, Kovászna és Kolozs megye együttesei is bekapcsolódnak.

2021. június 10., 12:56

Az immár nyolcadik kiírásához érkezett Székely Kupa Maros megyei szakaszára összesen tíz csapat nevezett be, amelyeket két csoportra osztottak. A csoportkör során öt fordulót rendeznek, a részvevők egyszer találkoznak egymással, mindegyik játéknapon egy csapat szabadnapos.

A küzdelmek múlt hét végén kezdődtek el, kedden pedig már a második forduló mérkőzéseit is lejátszották. Az együttesek legközelebb szombaton lépnek pályára, majd jövő kedden, illetve jövő szombaton játszanak, amikor befejeződik a csoportkör.

Hirdetés

A végén a két csoport első és második helyezettje továbbjut az ugyancsak egymeccses elődöntőbe, a döntőt pedig június 26-án rendezik egy később kijelölendő semleges helyszínen.

A győztes képviseli majd Maros megyét július 3-án a négy együttest felvonultató megyeközi döntőn, amelyen Hargita, Kovászna és Kolozs megye nyertes csapataival mérkőzik meg.

Utóbbi három megyéből jelezték ugyan a részvételi szándékot, de egyelőre nem indították el saját megmérettetésüket.

Teodor Ioan, a Maros Megyei Labdarúgó-egyesület versenybizottságának elnöke megkeresésünkre elmondta, mindegyik ligából elfogadták a benevező csapatokat, legtöbben a 4. Liga elit csoportjából iratkoztak be, de a klasszikus csoportból és az ötödosztályból is vannak együttesek, a hatodosztályból viszont nem volt jelentkező.

A mérkőzések a Román Labdarúgó-szövetség egészségügyi protokollja szerint zajlanak, a csapatok játékosai negatív koronavírusteszttel vagy oltási igazolással léphetnek pályára.

Mint megtudtuk, a Maros Megyei Labdarúgó-egyesület folyamatosan egyeztet a többi érdekelt megye vezetőségével, és tájékoztatta őket, hogy elkezdték a tornát. A másik három megyében közlésük szerint

szintén megrendeznék a megyei szakaszt kevesebb induló csapattal, de ha ez nem sikerül, az is előfordulhat, hogy kijelölnek egy képviselőt a megyeközi döntőre.

Labdarúgó Székely Kupa, Maros megyei szakasz, 1. csoport, 1. forduló: Mezőgerebenesi Viitorul–Marosvásárhelyi SE 0–2, Hadrévi Arieșul–Mezőrücsi Câmpia 0–3, a Marosvásárhelyi Atletic szabadnapos volt. 2. forduló: Mezőrücs–Atletic 0–1, Marosvásárhelyi SE–Hadrév 5–0, Mezőgerebenes szabadnapos volt.
2. csoport, 1. forduló: Marosvásárhelyi Sportlíceum–Marosszentgyörgyi Kinder 1–2, Marosvásárhelyi Academica Transilvania–Búzásbesenyői Înfrățirea 2–0, a Mezőszengyeli Inter szabadnapos volt. 2. forduló: Búzásbesenyő–Mezőszengyel 2–1, Kinder–Academica Transilvania 1–4, a Sportlíceum szabadnapos volt.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gólörömből piros lap, a végén ezért bűnhődött a Sepsi OSK (videóval)

Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.

Máris megismerte menetrendjét a Szuperliga alsóházában az FK Csíkszereda

Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.

Székelyhon

Sokan már lefeküdni készültek vasárnap este, amikor rengett a föld

A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.

`
Krónika

Másodszor mondja ki Parászka Borókáról a MÚRE, hogy etikai vétséget követett el

Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.

Krónika

MaFeszt Szatmáron: nézői „pillanatfelvétel”, pozitív és vegyes benyomások az erdélyi magyar társulatok szemléjéről

Immár 7. alkalommal zajlik Szatmárnémetiben a Magyar Színházi Szövetség (MASZÍN) vándorfesztiválja, a MaFeszt. A március 9-ig tartó, tíznapos seregszemlén az erdélyi magyar színházak több előadását nyílt alkalmunk megtekinteni.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Bölöni László végzi el a kezdőrúgást a Marosvásárhelyi ASA mérkőzésén

Felemelő pillanatnak lehetnek szemtanúi azok, akik kilátogatnak a Marosvásárhelyi ASA szombati hazai mérkőzésére a labdarúgó 2. Ligában. A kezdőrúgást a város legendás futballistája, Bölöni László végzi el.

Elege lett a mellőzésből, felrúgta szerződését a Sepsi OSK volt alapembere

Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.

Határtalan szenvedély: foci és magyarellenesség

A büntetésáradat, a fokozódó magyargyalázás, a stadionokban tapasztalható gyűlölethullám aggasztó méreteket ölt nemcsak Romániában, hanem Szlovákiában is, azonban egyik ország szakszövetsége sem lép fel határozottan mindezek megfékezéséért.

Gierling György a 100. életévébe lépett – azaz egy évszázad számokban kifejezve

A minap töltötte be a 99. életévét a marosvásárhelyi és talán a hazai labdarúgás legidősebb valamikori képviselője, Gierling György egykori futballista, majd edző, aki 1927. február 5-én született.

Drámai helyzetben a Marosvásárhelyi ASA legendás futballistája

Komoly egészségügyi gondokkal küzd a Marosvásárhelyi ASA egykori aranycsapatának tagja, Hajnal Gyula, aki tavalyi agyvérzése után újabb súlyos megrázkódtatással szembesült.

Tizenhat csapat harcol az Udvarhely körzeti terembajnoki címért

A hétvégén az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő együttesek veszik birtokukba a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokot. A 27. kiadásához érkezett teremtornát szombaton és vasárnap szervezi meg a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület.

Az Újpest elleni örökrangadón debütált a Ferencvárosban Marius Corbu

Gyorsan beilleszkedett új csapatába Marius Corbu: a magyar–román kettős állampolgárságú középpályás az Újpest elleni örökrangadón mutatkozott be a Ferencváros színeiben, méghozzá egy magabiztos győzelem alkalmával.

Vezetett, végül kikapott ukrán ellenfelétől a Marosvásárhelyi ASA

Lejátszotta az első felkészülési mérkőzését a törökországi edzőtáborban a Marosvásárhelyi ASA, amely hiába szerzett vezetést, végül 3–1-re kikapott az ukrán élvonalban szereplő ellenféltől.

A Hargita megyei sportvezetők megtudták, milyen irányba terelhetik az amatőr focit

Először vett részt európai uniós finanszírozású, többnemzetes Erasmus+ projektben a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE): a lengyelországi Opoléban tartott szakmai találkozón a grassroots foci fejlesztése állt a középpontban.

Testi sértés miatt ítélték el a Sepsi OSK volt hálóőrét

Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!