A korosztályos bajnokság elődöntőjében az FK Csíkszereda az első, hazai pályán játszott mérkőzését egy héttel ezelőtt 3–2-re nyerte, a vasárnap kora délutáni, Ovidiuban megrendezett visszavágó pedig a rendes játékidő után 2–1-re végződött a hazaiak javára. A vezetést a csíkiak szerezték meg, Omar El-Sawy volt szemfüles, labdát szerzett és a kapussal szemben nem hibázott.
A hazaiak gyakorlatilag a középkezdést követően egyenlítettek, majd a szünetet követően rögtön fordítottak, összesítésben pedig kiegyenlítették a párharcot. Mivel a rendes játékidőben többet nem változott az eredmény – gólszerzési lehetősége mindkét együttesnek volt – következett a büntetőpárbaj.
Demény Norbert székelyföldi csapatából Omar El-Sawy, Vereguț Daniel, Gergely Botond és Marius Bărăbaș is értékesítette tizenegyesét, a vendégek öt büntetője közül pedig Karácsony Márk, a csíki kapus kettőt kivédett, így a Farul játékosainak már nem kellett elvégezniük az ötödik büntetőt.
A székelyföldi gárda 4–3-ra nyerte a párbajt, és bejutott a bajnoki döntőbe, ahol a Kolozsvári U lesz az ellenfél.
Demény Norbert vezetőedző tanítványai mindkét fronton döntősök, a bajnoki finálé előtt, csütörtökön, május 19-én a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK elleni korosztályos Román Kupa-döntőben lesznek érdekeltek.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!