Fordulatos meccsen került előnybe az FK Csíkszereda az Elit Liga elődöntőjében

Dobos László 2022. május 08., 14:36

Kiváló helyzetkihasználásának és önfeláldozó védekező játékának köszönhetően egygólos előnybe került az FK Csíkszereda az U19-es korosztályú labdarúgó-bajnokság, az Elit Liga elődöntőjében. A székelyföldi csapat 3–2-re nyerte a Farul elleni párharc első felvonását.

Többet támadott a Farul, a győzelmet viszont a hősiesen védekező csíkiak szerezték meg. Nagyon nehéz visszavágó vár az FK-ra Fotó: Veres Nándor

Többet kezdeményezett, többet támadott az első 45 percben a vendégcsapat, a tengerpartiak lőtték a félidő egyetlen találatát, egy remek akciót Ștefan Bodișteanu zárt góllal (0–1).

A második félidő elején megváltozott a játék képe, amikor az FK uralta a mérkőzést: habár El-Sawy gólhelyzete még kimaradt, az 55. percben Csala jobb oldali szabadrúgását Bărăbaș közelről a rövid alsóba lőtte (1–1). Öt perc múlva Csala tört a bal oldalon a vendégek 16-os területére, majd három védő között a rövid alsóba, a kapufa mellé lőtte a labdát (2–1). A 66. percben már két góllal vezetett az FK, ezúttal Bujdosó lőtt gólt a 16-oson belülről a hosszú alsóba (3–1).

Fotó: Veres Nándor

A harmadik csíki gól után újra többet támadott a Farul, és a 79. percben sikerült a szépítés, a labda a csíki hátvéd Gergely lábáról gurult a hálóba (3–2). Az utolsó tíz percben egyenlíthetett volna a Hagi Akadémia alakulata, de előbb Karácsony védett nagyot, majd Hadnagy mentett a gólvonalról. A 88. percben büntetőt ítéltek a vendégeknek, Karácsony kapus volt szabálytalan az egyik vendég játékossal szemben, a büntetőt azonban Bodișteanu kapu mellé lőtte.

Labdarúgó Elit Liga, U19-es korosztály, elődöntő, első mérkőzés:

FK Csíkszereda–Konstancai Farul 3–2 (0–1).
Gólszerzők: Marius Bărăbaș (55.), Csala Róbert (60.) és Bujdosó Szilárd (66.), illetve Ștefan Bodișteanu (16.) és Gergely Botond (79., öngól).
Játékvezetők: Cristian Moldoveanu, Roberto Ciuraru (mindketten Sepsiszentgyörgy), Ungvári Levente (Hídvég).
FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Marius Bărăbaș, Gergely Botond, Vereguț Daniel, Hadnagy Tamás, Balázs Lajos Norbert, Csala Róbert, Bujdosó Szilárd, Omar El-Sawy, Sándor Raul, Biró Tamás. Cserék: Becze Mátyás, Albu Attila, Ketesdi Nimród, Nagy Botond, Szakács Szilárd, Sebestyén Botond, Boné Márk, Finna László, Lucian Bârsan. Vezetőedző: Demény Norbert.
Konstancai Farul: David Dincă – David Maftei, Dan Sîrbu, Gabriel Dănuleasa, Andrei Borza, Emanuel Martinovic, Nicolas Popescu, Roberto Mălăele, Răzvan Tănasă, Luca Andronache, Ștefan Bodișteanu. Cserék: Alberto Cimpoieșu, Denis Curea, Ștefan Duțu, Constantin Mituletu, Denis Bujor, Cezar Onuț, Robert Băceanu, Ionuț Cojocaru, Sasha Agiveli. Vezetőedző: Nicolae Roșca.

A másik ágon: Bukaresti Dinamo–Kolozsvári U 2–1. A visszavágókat szombaton, május 14-én rendezik, Konstancán és Kolozsváron.
•  Fotó: Veres Nándor