Brassói gálával lett vége az FK rossz sorozatának

Dobos László 2021. szeptember 08., 19:00

Magabiztos játékkal jutott tovább a labdarúgó Román Kupában az FK Csíkszereda, Valentin Suciu legénysége 6–2-re nyert Brassói SR Municipal otthonában, és bejutott a sorozat legjobb 32 csapata közé.

A csíkiak akarata érvényesült a pályán •  Fotó: Pinti Attila
A csíkiak akarata érvényesült a pályán Fotó: Pinti Attila

Kiváló gyepszőnyegű pályán, szép, labdarúgásra alkalmas őszi napsütésben lépett pályára a két csapat szerdán délután Brassóban, a magasabb szintű játékokat is megért Tineretului stadionban, amely most a korábbi labdarúgó és edző, Silviu Ploeșteanu nevét viseli. Az öreg stadionnak nincs eredményjelzője és hangosbemondója, azonban maradt kevés szurkolója, mintegy 300 néző buzdította a sárga-feketéket.

Az első félidőt a vendég FK Csíkszereda uralta, már az első perceben veszélyesek voltak a brassói kapura, az első gólig viszont 22 percet kellett várni: egy jobb oldal szögletet követően Jelena elé került a labda, aki közelről a hálóba lőtte (0–1). Négy perccel később egy újabb jobb oldali csíki támadás zárult góllal:

Schieb–Ivanovici útvonalon haladt a labda, utóbbi remek beadását Jelena közelről a hálóba lőtte (0–2).

•  Fotó: Pinti Attila

A második gól után kitámadott Brassó és a 34. percben szabadrúgáshoz jutotta a csíki 16-os jobb oldali sarkától: Vlad Olteanu mesterien a hosszú sarokba tekerte a labdát (1–2).

A szünet előtt visszaállt a kétgólos csíki előny, bal oldalról Hernando ívelte kapu elé labdát, ahonnan Kelemen közelről belőtte (1–3). Az első félidő utolsó percében szépíthetett volna a Brassó, de Cenk Firat bombalövése kevéssel elszállt a felső léc fölött.

Szünet után rögtön növelte előnyét a székelyföldi gárda, Marius Bărăbaș bal oldali centerezését első ízben mentették a védők, a kipattanót azonban Dzsebari közelről belőtte (1–4). Az 52. percben Jelena végezhetett el szabadrúgást a bal oldalról, magasan ívelt labdája pedig a felső kapufán csattant. Az 57. percben mintegy 30 méterre a csíki aputól szabadrúgáshoz jutott a haza gárda, a szabadrúgást a kapus (!) Caucă végezte el, de a sorfalba lőtte…

Nem sokkal később ismét szépített a hazai gárda, egy védelmi hibát kihasználva Vlad Olteanu közelről duplázott (2–4). A folytatásban csak csíki gólhelyzeteket jegyezhettünk, de Hernando bombalövését, majd Jelen fejesét is szögletre mentette Caucă.

A mérkőzés végét is teljesen uralta az FK, és újabb két gólt lőtt.

A 83. percben Jelena ugrott ki remekül a védők közül, és egyedül a kapussal nem hibázott (2–5). A ráadásban pedig Dzsebari remekül indította Bărăbașt, aki mintegy 14 méterről a hosszú alsóba lőtte a labdát (2–6). A mérkőzés végén a brassói szurkolók megtapsolták csapatukat. Szép gesztus!

Labdarúgó Román Kupa, 4. forduló:
Brassói SR Municipal–FK Csíkszereda 2–6 (1–3),
gólszerzők Vlad Olteanu (34., 59.), illetve Jelena Richárd (22., 26., 83.), Kelemen Dávid (44.), Szufian Dzsebari (48.), Marius Bărăbaș (90+1.).
Brassói SR Municipal: Bogdan Caucă – Gödri András, Răzvan Dragomir (Cornel Sandu, 85.), Ioan Dobrean (Vlad Lupu, 85.), Raul Negotei, Cristian Burlacu, Andrei Mitu, Vlad Olteanu, Constantin Iordache, Ștefan Băchisan (Sergiu Șerban, 85.), Cenk Firat. Technikai igazgató:  Ioan Naghi, vezetőedző: Tiberiu Ghioane.
FK Csíkszereda: Albert Hunor – Takács Rareș, Kelemen Dávid, Daniel Vereguț, Csürös Attila ( Bara Levente,86.), Casiadi–Bakó Soma (Marius Bărăbaș, 46.), Peter Gál–Andrezly, Rodrigo Hernando (Kovács Lóránt, 78.), Petre Ivanovici, Marvin Schieb (Szufian Dzsebari, 46.), Jelena Richárd (Rokas Krusnauskas, 89.). Vezetőedző: Valentin Suciu, másodedző Bajkó Barna.