Az első negyedórában vendégek jártak közel a gólhoz, Latovlevici szabadrúgásból találta el a keresztlécet, majd túloldalt Nemec volt kétszer is veszélyes, eredménytelenül. Aztán a szlovák támadó lett a főszereplő a hazaiak első góljánál, rosszul próbált kapásból lőni, a labda lecsúszott a lábáról, így lett jó Rațănek, aki közelről a hálóba bombázott. A gól megfogta az FC Argeșt, egy szögletet követően Rață ívelt nagyszerűen középre, ahol Armaș senkitől sem zavartatva fejelt 11 méterről a hálóba,
fél óra játékot követően már 2–0-ra vezetett a Voluntari.
Az első félidő végéhez közeledve egyre sűrűbben kezdett esni az eső, a nagy mennyiségű csapadék megállt a pályán, ez pedig gyakorlatilag tönkre is tette mindkét csapat játékát.
A második játékrészben kínlódtak a focival, de a labda irányt változatott a pocsolyákon, vagy egyszerűen megállt bennük, így egyik fél sem tudott értelmezhető helyzetet kidolgozni.
Az FC Voluntari 2–0-ra nyert, így kényelmes előnyből várhatja a május 11-ei visszavágót.
Az elődöntő másik ágán a Sepsi OSK az Universitatea Craiovát fogadja, az első mérkőzés szerdán 19.30-kor kezdődik.
A vasárnapi sorsdöntő labdarúgó világbajnoki selejtezőmeccs előtt közösen gyülekeznek, aztán bekapcsolódnak a szokásos felvonuláshoz.
Hiába vezetett a román labdarúgó-válogatott Zenicában, a második félidőben emberhátrányban összeomlott és elveszítette a vébéselejtezőt Boszniával szemben. Így csak a Nemzetek Ligája útvonalán juthatnak ki a vébére, ami nagyon nehéznek ígérkezik.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Románia labdarúgó-válogatottja 3-1-re kikapott Bosznia-Hercegovinától a világbajnoki selejtezősorozat szombat esti játéknapján, ezzel nehéz helyzetbe került a 2026-os tornára való kijutás tekintetében.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!