A Kolozsvári U régi ismerős az FK fiataljainak, hiszen az elit ligás bajnokság alapszakaszában és rájátszásában, majd a döntőjében is találkoztak. A legutóbbi összecsapás biztosan emlékezetes maradt a csíkiak számára, akik egy héttel ezelőtt a bukaresti Giulești-Rapid Stadionban 3–0-ra győztek, így megvédték bajnoki címüket.
A Szuperkupa döntőn első félidejében mindkét csapat kissé fásultan játszott, sok volt a pontatlanság, emiatt pedig nagyon kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt. Az első percekben bátrabban volt az U, távoli lövéseik nem veszélyeztették Karácsony kapuját. Az FK rövidpasszos játékkal építgette támadásait, de a fiúk a kapu előtt nem tudtak kialakítani tiszta lövőhelyzetet. Nem csoda tehát, hogy az első szögletet a 30. percben jegyezhettük fel, az FK végezhette el, a labda Bărăbașhoz került, akinek erőtlen lövését blokkolták a kolozsvári védők. Az U első komolyabb lehetősége is egy szögletet követően alakult ki, de ezúttal sem találták el a kaput.
A szünetet követően, a 47. percben óriási FK-helyzet maradt ki, Sándor Raul futott el a jobb szélen, a középen érkező Biró Tamáshoz passzolt, aki szemtől szemben nem tudta legyőzni Bledeát. Ezt követően az U átvette a mérkőzés irányítását, beszorította az FK-t, és egymás után hagyta ki helyzeteit, Fălcușan közelről a jobb oldali kapufát, Kolbasz távolról a felsőlécet találta el. A nyomást kibírta az FK, és a 68. percben megszerezte a vezetést El-Sawy révén: Csalával vitték végig a labdát az ellenfél térfelén és a végén az FK gólfelelőse egy csel után a kapu bal oldalába lőtt (1–0).
A marosvásárhelyi labdarúgó a Román Kupa-döntő, az Elit Liga fináléja után a Szuperkupában is eredményes volt.
A gól megfogta az U-t, elfogyott a lendületük, az FK pedig kiegyenlítette a játékot. A hajrá kezdetén minden lényegi kérdést eldöntöttek a csíki fiatalok, ismét Csala volt a támadás előkészítője, a csereként pályára lépett Szakácsnak passzolt ki a jobb szélre, a fiatal támadó pedig egy csel után 15 méterről a jobb alsóba lőtt (2–0).
A Kolozsvári U játékosai ezt követően feladták a küzdelmet, így az FK megszerezte szezonbeli harmadik trófeáját, egyben triplázott.
Nem kis fegyvertényt hajtottak végre a székelyföldi fiatalok, hiszen bő két hét alatt három döntőt nyertek meg: a Román Kupa fináléjában a Sepsi OSK-t 1–0-ra verték, az Elit Liga döntőjében és a Szuperkupában pedig a Kolozsvári U-t, 3–0-ra, illetve 2–0-ra. Az is beszédes tény, hogy a három meccsen hat gólt szerzett és egyet sem kapott az FK.
Az U17-eseknél a Konstancai Farul nyerte a Szuperkupát, 1–0-ra verte az Universitatea Craiovát.
Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!