A Dinamo a kupában sem tud nyerni

Székely Sport 2021. október 26., 23:36 utolsó módosítás: 2021. október 26., 23:39

Tovább tart a Bukaresti Dinamo mélyrepülése, a labdarúgó 1. Ligában utolsó előtti fővárosi együttes az FC Argeș ellen előnyből bukta el a továbbjutást a Román Kupában.

A trófeáért folytatott versenyből a Bukaresti Dinamo és a Medgyesi Gaz Metan is kiszállt Fotó: FRF

A kedd esti mérkőzés első félidejében kiegyenlített játék zajlott a Dinamo pályáján, a kapuk ritkán forogtak veszélyben, így nem is esett gól az első negyvenöt percben.

A szünetet követően a hazaiak gyorsan megszerezték a vezetést, majd feljavult a játékuk, beszorították vendégeiket. Végül ez lett a vesztük, hiszen a hajrá kezdetén egy nagyszerűen végig vitt ellentámadás végén egyenlített az Argeș, a hosszabbításban pedig a továbbjutást érő gólt is megszerezte.

A bajnokságban augusztus eleje óta nem tudott nyerni a Bukaresti Dinamo, a kupában egy sikere volt, az előző körben a Temesvári Ripensiát búcsúztatta. Az 1. Ligában pedig a hozzá hasonlóan mély gödörben levő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-hoz látogat vasárnap.

A Román Kupa keddi játéknapjának harmadik találkozóján a Chindia Târgoviște 1–0-ra nyert a Medgyesi Gaz Metan vendégeként és továbbjutott a legjobb nyolc közé.