A sepsiszentgyörgyi együttes Alexandru Tudorie korai góljával az FC Botoșani otthonában 1–0-ra nyert az 1. Liga alsóházi rangadóján. Az LPF a 26 éves csatárt jelölte a meccse emberének.
Kulcsfontosságú szerepet vállalt a diadalban csapattársa, Mihai Bălaşa, aki a vendégek védelmében rendkívül stabilan szerepelt, ezzel pedig beválasztották a forduló legjobb tizenegy játékosa közé.
A legtöbb labdarúgót az FCSB adja, hárman is helyet kaptak az álomcsapatban.
A labdarúgó 1. Liga felső- és alsóházi rájátszásának csapata
Kapus: Horațiu Moldovan (Rapid).
Hátvédek: Ovidiu Popescu (FCSB), Ionuț Larie (Konstancai Farul), Mihai Bălaşa (Sepsi OSK), Jérémy Huyghebaert (Universitatea 1948).
Középpályások: Eduard Rădăslăvescu (Konstancai Farul), Alexandru Crețu (Universitatea Craiova), Darius Olaru (FCSB).
Támadók: Rareș Ilie (Rapid), Jovan Markovic (Universitatea Craiova), Florin Tănase (FCSB).
Edző: Laurențiu Reghecampf (Universitatea Craiova).
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!