Korai gól, visszavont büntető, az élbolyban helyet cserélt a Sepsi OSK

Józsa Csongor 2022. április 10., 19:42

Alaposan megdolgozott a sikerért a sepsiszentgyörgyi gárda a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának negyedik fordulójában. Sokat érő pontokkal tértek haza az FC Botoșani otthonából.

Tudorie találata végül három pontot ért. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Remekül indult a vasárnap délutáni mérkőzés a Cristiano Bergodi által irányított gárdának, a 3. percben Eder ugratta Tudoriét, a támadó a tizenhatoson belül befűzött két védőt, majd nagyon higgadtan a bal alsóba helyezte a játékszert (0–1). A téli szünetben érkezett játékosnak ez volt az hatodik találata piros-fehér mezben.

Nem ült rá az előnyre a sepsiszentgyörgyi gárda, nyomás alatt tartotta a folytatásban is az ellenlábas kapuját, Golofca fejesét, majd Mitrea távoli szabadrúgását hárította a kapus. A 28. percben Ștefănescu harmincról ívelte rá – észlelve, hogy a hálóőr a tizenhatosnál tartózkodott –, de nem találta el a célpontot.

A sepsiszentgyörgyiek egészen jól álltak a pályán, előnyük tudatában pedig okosan is fociztak. A 43. percben egy pillanatig úgy tűnt, hogy büntetőhöz jut az FC Botoșani, a játékvezető, Găman úgy érzékelt, hogy Mitrea kezén landolt a játékszer a kapu előtrében, így a tizenegyes pontra mutatott. Partjelzője másképp látta, jelezte, hogy szöglettel folytatódhat a meccs, amit a sípmester el is fogadott.

Maradt tehát a 0–1 az eredményjelzőn, így ért véget az első félidő.

A második felvonás legelején Tudorie megszerezhette volna a második gólját, egy szögletnél zavartalanul fejelhetett, Papp védett. Marius Croitoru cseréi sem hoztak újdonságot, továbbra is nehézkesen értek el Niczuly kapujáig. Túloldalt Golofca majd Mitrea lábán volt, hogy megduplázza a különbséget.

A végjátékban még kellettek Papp bravúrjai Ashkovski és Luckassen lövéseinél. Sokkal többet tett a győzelemért a Sepsi OSK, több helyzetet dolgozott ki, míg ellenlábasa tompának, motiválatlannak tűnt.

Fontos párharcot nyertek meg Mitreáék, az 1–0-ás sikerrel pedig helyet cseréltek az FC Botoșani-al, feljöttek az alsóházi rájátszás második helyére, az eddig négy győzelmet gyűjtő Bukaresti Rapid előzi meg őket.