23.25 Ünnepelnek a Sepsi OSK-szurkolók, a kerítéshez mentek a játékosok is.
23.21 Niczuly Roland három büntetőt is védett a tizenegyespárbajban, így megvédte címét a sepsiszentgyörgyi csapat. Kétszeres kupagyőztes a Sepsi OSK!
23.04 Nem született döntés a hosszabbításban sem, így büntetőkkel dől el a kupagyőzelem.
22.23 Gyenge második félidőt követően maradt a gól nélküli döntetlen, kétszer tizenöt perces hosszabbítás következik.
21.42 Az 52. percben rövid időre félbe kellett szakítani a mérkőzést, mivel a kolozsvári drukkerek petárdákat dobáltak a pályára Niczuly kapuja elé.
21.23 Sötét borul a stadionra. Hangulatos fényjáték a stadion felett.
21.17 Szünet, a Kolozsvári U járt közelebb a gólhoz, a Sepsit kétszer is a kapufa mentette meg.
21.10 11 813 a hivatalos nézőszám.
20.43 Érkeznek a petárdák a pályára...
20.30 Megkezdődött a kupadöntő.
20.20 A mérkőzésen jelen van Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, illetve Emil Boc, Kolozsvár polgármestere is.
20.15 Az U ultrái Nagyszeben központjában különféle rigmusokat skandáltak és pirotechnikai eszközöket is használtak, és egy incidens is történt, egy szurkoló felmászott egy villanyoszlopra, ahonnan leesett és sérülésekkel kórházba kellett szállítani.
20.03 Megvannak a kezdőcsapatok is.
Sepsi OSK: Niczuly – Bălaşa, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu – Matei, Păun, Rodriguez, Ştefănescu – Rondon, Safranko. Cserék: Began, Tamás, Ispas, Tudorie, Dimitrov, Da Silva, Varga, Aganovic, Gheorghe. Vezetőedző: Cristiano Bergodi.
Kolozsvári U: Gorcea – Martic, Miron, Pitian, Chipciu – Simion – Nistor, Remacle, Filip, Bic – Thiam Mamadou. Cserék: Iliev, Ilie, Oancea, Goranov, Pires, Lopes, Stoica, Tescan, Gomes. Vezetőedző: Ioan Ovidiu Sabău.
Játékvezető: Cătălin Popa. Partjelzők: Daniel Mitruţi és Bogdan Gheorghe.
Becslések szerint 8000 U-drukkernek van belépője a 4000 Sepsi szurkolóval szemben.
Az U-sok torkuk szakadtából ordítják, hogy „Románia, Románia!”, erre a túloldalról „Sepsi, Sepsi!” a válasz.
19.55 Negyven perccel a kezdés előtt bevonultak a Sepsi OSK játékosai melegíteni, kifütyülték őket a kolozsvári drukkerek. Aztán kifutott a pályára a kolozsvári csapat is, a stadion robban szét az üdvrivalgástól.
Délután kálvária volt Nagyszeben utcáin a stadionig eljutni, kilométeres sorok és dugók alakultak ki. A várost ellepték a két csapat drukkerei, a pirosba öltözött Sepsi szurkolói, illetve fehér-feketében a fanatikus U drukkerei.
Óriási a média érdeklődése, 68 újságírót és 38 fotóst akkreditált az Román Labdarúgó-szövetség.
Csíkszeredából indulva útközben végig Sepsi szurkolókkal lehetett találkozni. Lövétén, Kőhalomnál, Fogaras teraszain és a benzinkútnál, illetve Feleken (Avrig) a kávézóban.
Az U ötször játszott eddig kupadöntőt, s egyszer nyert, még 1965-ben. A Sepsinek ez a harmadik kupadöntője, egyet elveszített, még 2020-ban, egyet – a tavalyi kiírást – megnyert.
Érdekesség, hogy az U 1942-ben, amikor Kolozsvár Magyarországhoz tartozott, éppen Szebenbe költözött egyetemestől, focicsapatostól, de így is Román Kupadöntőt játszhatott.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!