Egy dologban egyetértettek a Sepsinél: a végén szerencséjük volt

Horváth Bálint Ottó 2024. július 22., 23:24 utolsó módosítás: 2024. július 23., 00:11

Második mérkőzését is megnyerte a szezonkezdeten a Sepsi OSK, ám a remek első félidőt követően a végén nagyon szenvedett az újonc Gloria Buzău ellen. A csapatnál a vezetőedző és a játékosok is egyetértettek abban, hogy a hosszabbításban szerencséjük volt.

A sepsiszentgyörgyi csapat az első félidőben kiválóan játszott támadásban, és kétgólos előnyre tett szert, azonban hárommal is vezethetett volna. A folytatásban viszont megváltozott a játék képe, az újonc veszélyesen játszott, sikerült szépítenie. Sőt a legvégén úgy tűnt, hogy kiharcolja a döntetlent is, ám a videóbíró közbeszólt, les miatt nem adták meg a találatot, így a Sepsi OSK megőrizte az előnyét és 2–1-re győzött.

„Úgy gondolom, fantasztikusan játszottunk az első félidőben. Nem adtunk esélyt az ellenfelünknek a gólszerzésre, és megszerezhettük volna a harmadik találatot.

A hazai csapat változtatott, mi pedig nem tudtuk, hogyan reagáljunk, ezt meg kell tanulnunk. A végén szerencsénk volt, hogy a gól les után született”

– nyilatkozta a hétfő esti mérkőzés után a közvetítő televíziók kamarája előtt Bernd Storck, a Sepsi OSK vezetőedzője.

A német szakember hozzátette, hogy elégedett a jelenlegi kerettel, jó a csapatszellemük, és megfelelő játékosaik vannak a kispadon, a kupában pedig a többieknek is lesz játéklehetőségük.

A vezető találatot szerző Denis Ciobotariu elmondta, két ellentétes félidő volt, az elsőben uralták a játékot, több helyzetük volt és két gólt is szereztek, de a másodikban szenvedtek, és nem érti, hogy mi történt.

A bekapott gól után kissé megijedtünk, és talán emiatt következett a végén az a helyzet, amiből újabb gólt lőttek, de les volt, korrekt döntés született”

– mutatott rá a Sepsi hátvédje.

Cosmin Matei úgy véli, szerencséjük volt a végén a videóbíróval, de fontos győzelem ez számunkra, mivel a szezon elején az újoncok agresszíven játszanak és mindent beleadnak.

„Az első két forduló után sikerült megszereznünk a maximális pontot, most következik a Dinamo elleni hazai mérkőzés, reméljük, hogy folytatni tudjuk a jó eredmények sorát.

Jönnek majd az erős csapatok elleni meccsek is, pontokat kell gyűjtenünk, hogy a végén majd kvalifikáljuk magunkat a felsőházba”

– fogalmazott a Digi Sportnak.

A tapasztalt középpályás kiemelte, hogy kiváló játékosok érkeztek a nyáron csapathoz, akik sokat segíthetnek nekik. A japán Mino Sota a kedvence a középpályán és gratulált a vezetőségnek a leigazolásához.

A Sepsi OSK színeiben első gólját szerző Marius Coman elmondása szerint nagyon izgult az utolsó helyzetnél, amikor érvénytelenítették az ellenfél gólját, és nagyon örülnek a három pontnak, mivel ezen a pályán nehéz lesz nyerni a többi csapatnak. „Boldog vagyok, hogy gólt szereztem és a csapat nyert, remélem ez önbizalmat ad nekem” – tette hozzá.

A másodosztályú Vajdahunyadi Corvinultól érkezett támadó megjegyezte, meg akarta tenni ezt a lépést a karrierjében, hogy az élvonalban játsszon, mert nem tudhatta, hogy mikor találkozik még egy ilyen lehetőséggel.

A Sepsi OSK két forduló után a Szuperliga mezőnyében egyedüliként maximális pontszámmal rendelkezik és vezeti a tabellát. Legközelebb szombaton 22 órától hazai közönég előtt lépnek pályára, amikor a Bukaresti Dinamót fogadják.