A sepsiszentgyörgyi csapat az első félidőben kiválóan játszott támadásban, és kétgólos előnyre tett szert, azonban hárommal is vezethetett volna. A folytatásban viszont megváltozott a játék képe, az újonc veszélyesen játszott, sikerült szépítenie. Sőt a legvégén úgy tűnt, hogy kiharcolja a döntetlent is, ám a videóbíró közbeszólt, les miatt nem adták meg a találatot, így a Sepsi OSK megőrizte az előnyét és 2–1-re győzött.
„Úgy gondolom, fantasztikusan játszottunk az első félidőben. Nem adtunk esélyt az ellenfelünknek a gólszerzésre, és megszerezhettük volna a harmadik találatot.
– nyilatkozta a hétfő esti mérkőzés után a közvetítő televíziók kamarája előtt Bernd Storck, a Sepsi OSK vezetőedzője.
A német szakember hozzátette, hogy elégedett a jelenlegi kerettel, jó a csapatszellemük, és megfelelő játékosaik vannak a kispadon, a kupában pedig a többieknek is lesz játéklehetőségük.
A vezető találatot szerző Denis Ciobotariu elmondta, két ellentétes félidő volt, az elsőben uralták a játékot, több helyzetük volt és két gólt is szereztek, de a másodikban szenvedtek, és nem érti, hogy mi történt.
– mutatott rá a Sepsi hátvédje.
Cosmin Matei úgy véli, szerencséjük volt a végén a videóbíróval, de fontos győzelem ez számunkra, mivel a szezon elején az újoncok agresszíven játszanak és mindent beleadnak.
„Az első két forduló után sikerült megszereznünk a maximális pontot, most következik a Dinamo elleni hazai mérkőzés, reméljük, hogy folytatni tudjuk a jó eredmények sorát.
– fogalmazott a Digi Sportnak.
A tapasztalt középpályás kiemelte, hogy kiváló játékosok érkeztek a nyáron csapathoz, akik sokat segíthetnek nekik. A japán Mino Sota a kedvence a középpályán és gratulált a vezetőségnek a leigazolásához.
A Sepsi OSK színeiben első gólját szerző Marius Coman elmondása szerint nagyon izgult az utolsó helyzetnél, amikor érvénytelenítették az ellenfél gólját, és nagyon örülnek a három pontnak, mivel ezen a pályán nehéz lesz nyerni a többi csapatnak. „Boldog vagyok, hogy gólt szereztem és a csapat nyert, remélem ez önbizalmat ad nekem” – tette hozzá.
A másodosztályú Vajdahunyadi Corvinultól érkezett támadó megjegyezte, meg akarta tenni ezt a lépést a karrierjében, hogy az élvonalban játsszon, mert nem tudhatta, hogy mikor találkozik még egy ilyen lehetőséggel.
A Sepsi OSK két forduló után a Szuperliga mezőnyében egyedüliként maximális pontszámmal rendelkezik és vezeti a tabellát. Legközelebb szombaton 22 órától hazai közönég előtt lépnek pályára, amikor a Bukaresti Dinamót fogadják.
| 2024. 07. 19. 19:00 | Jászvásári Poli Jászvásár | FC Botoșani Botoșani | 1-0 |
| 2024. 07. 19. 22:00 | Unirea Slobozia Slobozia | FCSB FCSB | 2-2 |
| 2024. 07. 20. 19:00 | Universitatea Craiova U Craiova | Aradi UTA UTA | 4-2 |
| 2024. 07. 20. 22:00 | Bukaresti Rapid Rapid | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 2-2 |
| 2024. 07. 21. 19:00 | Kolozsvári U Kolozsvári U | FC Hermannstadt Hermannstadt | 3-1 |
| 2024. 07. 21. 22:00 | Bukaresti Dinamo Dinamo | Petrolul Ploiești Petrolul | 4-1 |
| 2024. 07. 22. 19:00 | Gloria Buzău Gloria | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 1-2 |
| 2024. 07. 22. 22:00 | Galaci Oțelul Oțelul | Konstancai Farul Farul | 0-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-1 | 6 |
2 | Universitatea Craiova U Craiova | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-2 | 4 |
3 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-2 | 4 |
4 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-4 | 4 |
5 | Unirea Slobozia Slobozia | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-2 | 4 |
6 | Galaci Oțelul Oțelul | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-2 | 4 |
7 | Bukaresti Dinamo Dinamo | 2 | 1 | 0 | 1 | 6-4 | 3 |
8 | Jászvásári Poli Jászvásár | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-1 | 3 |
9 | FCSB FCSB | 2 | 0 | 2 | 0 | 3-3 | 2 |
10 | Bukaresti Rapid Rapid | 2 | 0 | 2 | 0 | 3-3 | 2 |
11 | Gloria Buzău Gloria | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 1 |
12 | Konstancai Farul Farul | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 | 1 |
13 | Aradi UTA UTA | 2 | 0 | 1 | 1 | 3-5 | 1 |
14 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-3 | 1 |
15 | Petrolul Ploiești Petrolul | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-4 | 1 |
16 | FC Botoșani Botoșani | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-4 | 0 |
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Medvetámadás történt hétfőn délben Nyomáton, egy kilométerre a falutól. A juhait mentő gazdát leütötte a nagyvad, a kutyák kergették el a medvét.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
A kormánykoalíció vezetői hétfőn úgy döntöttek, hogy módosításokat hajtanak végre a helyi adók és illetékek rendszerében. Az adók csökkenhetnek a fogyatékkal élő személyek, valamint a régi lakóingatlanok tulajdonosai esetében.
Új kód kéne az egészségügyi kártyára. Papírt kapunk helyette. Kultúrantropológiai kiselőadások a váróteremben. Papírokat adunk papírért. Papír papír hátán. Aztán csak meggyógyul egyszer ez az istenverte hazai egészségügy is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!