A Szuperliga 2. fordulójának hétfő esti első mérkőzésén egyből magához vette a kezdeményezést a Sepsi OSK, a 11. percben Alimi a kapufát találta el, a kipattanó után a hazaiak szögletre mentettek. Ebből viszont már betalált a vendég együttes, Ciobotariu előzte meg a védőjét és fejelt a hálóba.
Ezután is a sepsiszentgyörgyiek akarata szerint alakult a játék, és az első félóra végén megduplázták az előnyüket,
Varga Kevin távoli lövését Greab rossz helyre ütötte ki, a nyáron igazolt Marius Coman pedig közelről a kapuba lőtt, és megszerezte első találatát a piros-fehér mezben.
A Gloria játékosai továbbra is tehetetlenek voltak támadásban, a szünet előtt pedig akár háromgólos is lehetett volna a különbség, remekül ugratták ki Kallakut, aki azonban kihagyta a nagy helyzetét.
A szünet után megváltozott a játék képe, veszélyesebben játszottak a házigazdák,
a második félidő elején két gólszerzési lehetőséget is kialakítottak, előbb Traore, majd Matos lövését kellett védenie Niczulynak.
A Sepsi OSK nem talált magára, helyzetig sem tudott eljutni, és a hajrában a kapusa is tehetetlen volt, a Gloria ugyanis egy szöglet után Tescan révén szépített, és izgalmassá tette az utolsó perceket. Olyannyira, hogy a hosszabbításban újabb szögletrúgás után a portugál Matos is betalált,
ám gólját hosszas elemzés után a videóbíró segítségével les miatt érvénytelenítették.
Bernd Storck csapata ezzel megmenekült és megőrizte a minimális előnyét, második győzelmével két találkozó után átvette a vezetést a bajnokságban.
| 2024. 07. 19. 19:00 | Jászvásári Poli Jászvásár | FC Botoșani Botoșani | 1-0 |
| 2024. 07. 19. 22:00 | Unirea Slobozia Slobozia | FCSB FCSB | 2-2 |
| 2024. 07. 20. 19:00 | Universitatea Craiova U Craiova | Aradi UTA UTA | 4-2 |
| 2024. 07. 20. 22:00 | Bukaresti Rapid Rapid | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 2-2 |
| 2024. 07. 21. 19:00 | Kolozsvári U Kolozsvári U | FC Hermannstadt Hermannstadt | 3-1 |
| 2024. 07. 21. 22:00 | Bukaresti Dinamo Dinamo | Petrolul Ploiești Petrolul | 4-1 |
| 2024. 07. 22. 19:00 | Gloria Buzău Gloria | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 1-2 |
| 2024. 07. 22. 22:00 | Galaci Oțelul Oțelul | Konstancai Farul Farul | 0-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-1 | 6 |
2 | Universitatea Craiova U Craiova | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-2 | 4 |
3 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-2 | 4 |
4 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-4 | 4 |
5 | Unirea Slobozia Slobozia | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-2 | 4 |
6 | Galaci Oțelul Oțelul | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-2 | 4 |
7 | Bukaresti Dinamo Dinamo | 2 | 1 | 0 | 1 | 6-4 | 3 |
8 | Jászvásári Poli Jászvásár | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-1 | 3 |
9 | FCSB FCSB | 2 | 0 | 2 | 0 | 3-3 | 2 |
10 | Bukaresti Rapid Rapid | 2 | 0 | 2 | 0 | 3-3 | 2 |
11 | Gloria Buzău Gloria | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 1 |
12 | Konstancai Farul Farul | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 | 1 |
13 | Aradi UTA UTA | 2 | 0 | 1 | 1 | 3-5 | 1 |
14 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-3 | 1 |
15 | Petrolul Ploiești Petrolul | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-4 | 1 |
16 | FC Botoșani Botoșani | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-4 | 0 |
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket – mondta a Tisza Párt elnöke vasárnap Budapesten, a Hungexpo területén tartott évértékelő beszédében.
A Plaha című tíz részes tévésorozat a szó metaforikus értelmében hidegre teszi közönségét. Pontosan úgy, ahogy a moldovai (vagy román, emlékezzünk csak Sorin Ovidiu Vîntura és társaira) maffiaállam konkrétan hidegre tette az ország népét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!