Döntetlent játszott a Gloria Buzău, nem tudta lekerülni az FK-t

Sebestyén Ervin 2022. október 16., 13:53

Papírforma szerint egyszerű összecsapás várt a Gloria Buzău együttesére, amely a Temesvári ASU Poli otthonába látogatott a labdarúgó 2. Liga 10. fordulójában. A hazaiak legutóbb augusztus 6-án nyertek, ezúttal sikerült kiharcolniuk egy értékes döntetlent.

Nem tudta érvényesíteni a papírformát a Gloria Buzău, egy ponttal térnek haza Temesvárról. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A vasárnap délelőtti összecsapás nagy jelentőséggel bírt mindkét fél számára, a hazaiak szerettek volna véget vetni a rossz sorozatuknak, míg a vendégek a három pont begyűjtésével a legjobb négy közé ugrottak volna a tabellán. Ehhez képest elővigyázatosan kezdtek a csapatok, az első komoly lehetőségre 31 percet kellett várni, amit a temesváriak rögtön gólra is váltottak: Patrick Popescu érkezett remekül a beívelt labdára és szabadon továbbíthatta a vendégek kapujába (1–0). A maradék szűk negyedórában semmi érdemleges nem történt az első félidőben, egyik gárda sem alakított ki veszélyes helyzetet.

A fordulást követően a Gloria Buzău elég gyorsan tudott egyenlíteni, az 55. minutumban Alexandru Boiciuc kapott remek kiugratást, aki nem hibázott a kapussal szemben és döntetlenre módosította az állást (1–1).

A folytatásban viszont már újabb találat nem született, az összkép alapján igazságos 1–1-es döntetlen született. A pontosztozkodásnak egyik fél sem örülhet igazán, a Gloria Buzău nem tudott feljönni a legjobb hat közé.