Hirdetés

Diószegi László: semmiféle szavazás nem volt, senki sem látta a fényt az alagút végén

Nagy összefogásra van szükség, hogy a háromszéki együttes kilábaljon ebből a mélységből
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Dorinel Munteanu élesen bírálta a Sepsi OSK vezetését, és azt állította, hogy a játékosok szavazták ki őt, ezért menesztették. Diószegi László elnök közleményben reagált, szerinte ilyen szavazás nem történt, de nem volt más választás, edzőt kellett váltani.

2025. április 30., 12:23

A labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulója után váltott edzőt a Sepsi OSK, Valentin Suciu helyét Dorinel Munteanu vette át. A keménykezű szakember hírében álló Munteanuval nem lábalt ki a gödörből, sőt, még mélyebbre süllyedt az együttes, öt meccsen mindössze egy pontot szerzett és jelenleg osztályozót érő helyen található.

Mivel mindössze három forduló maradt hátra a rájátszásból, újabb edzőcserére szánta el magát a háromszéki klub, menesztették Munteanut, helyét a klub korábbi vezetőedzője, László Csaba vette át, aki Kulcsár Lászlóval közösen próbálja meg kivezetni a mélységekből a Sepsit.

Hirdetés

Kapcsolódó

Menesztése után viszont Dorinel Munteanu a Digi Sportnak azt nyilatkozta, hogy a legrosszabb álmaiban sem gondolta volna, hogy ez megtörténhet vele. „Bár korábban kijelentettem, hogy nem vállalok csapatot szezon közben, de a Sepsi vezetősége részéről érkező nyomás hatására elfogadtam az ajánlatot. Amikor azt mondod, Sepsi, akkor nagy dolgokra gondolsz. A vezetőség részére nincs semmi, amit felróhatnék, de amit a csapatnál találtam, az egy katasztrófa volt.

Szabad kezet adtak, hogy rendet tegyek, mivel ők tudták, mi zajlik az öltözőben. Próbáltam megtalálni az okokat, de nem sikerült.

Egy ritka dolog miatt kellett távoznom a futballban: a játékosok szavazata döntött az edző menesztéséről.

A játékosok kifogásolták Munteanu edzésmódszereit •  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

A játékosok kifogásolták Munteanu edzésmódszereit
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A kifogásuk az volt, hogy nem bírták azt, amit kértem tőlük. Pedig nem kértem tőlük lehetetlent. Ez volt az az indok, ami miatt Diószegi úr ezt a döntést meghozta, állítólag a klub érdekeit szem előtt tartva” – nyilatkozta Dorinel Munteanu a Liga Digisport című műsorban.

A digisport.ro és a golazo.ro háromszéki forrásokra hivatkozva megírta, hogy négy játékos szava számított a legtöbbet Munteanu menesztésében: Niczuly Roland, Cosmin Matei, Branislav Ninaj és Florin Ștefan. Munteanu az interjúban nem árulta el, kikről volt szó.

Rövid volt a nász, másfél hónapig tartott Munetanu kinevezése •  Fotó: Sebestyén Ervin Galéria

Rövid volt a nász, másfél hónapig tartott Munetanu kinevezése
Fotó: Sebestyén Ervin

„Azt hittem, minden rendben van a Sepsinél, és az edzőnek tekintélye van. Ehelyett a játékosok szavaznak arról, folytassák-e vagy sem az edzővel. Nem akarom megnevezni őket, szakmailag ez méltatlan lenne. Csak azt kértem tőlük, hogy eddzenek rendesen, végezzék el a munkájukat és játsszanak.

Azt mondták, nincs meg a megfelelő kémia a stáb és a játékosok között. Sokan voltak, akik mellettem álltak, de a döntést az a 3–4 játékos hozta meg, akikről mindenki tudja, kik ők”

– tette hozzá Munteanu.

Diószegi László klubelnök szerdán délelőtt a közösségi médiában megjelent nyilatkozatban reagált a Sepsi OSK-t érő vádakra.

•  Fotó: Miska Brigitta Galéria

Fotó: Miska Brigitta

„A tegnapelőtt délelőtt (hétfőn – szerk. megj.) beszélgettem az edzővel, aki elmondta, érzi, hogy a játékosok elégedetlenek a játékstílussal és ő hajlandó változtatni rajta! Én csak annyit mondtam neki, hogy mi eddig se és ezután se szólunk bele az edzők dolgába.

Majd 11 órakor a játékosok behívták Hadnagyot (Hadnagy Attila sportigazgatót – szerk. megj.) az öltözőbe és elmondták: így nem tudunk megmenekülni, nem értik az edzők utasításait, így feleslegesen rohangálnak a pályán!”

– írta Diószegi.

A klubelnök kiemelte, hogy a játékosok azt is nehezményezték, hogy nem gyakorolják a pályán a helyezkedéseket, amit idáig minden edzővel megtettek. „Akkor döntöttem úgy, hogy felhívom a játékosokat hozzám. Mindenki véleményét meghallgattam és mondom még egyszer: mindenki kilátástalannak látta a helyzetet a jelenlegi stábbal!

Semmiféle szavazás nem volt, csak azt mondtam, nyújtsa fel a kezét az, aki lát még fénysugarat az alagút végén! Senki, mondom senki sem nyújtotta a kezét! Ez lenne az a bizonyos szavazás?”

– folytatta a klubelnök.

Kapcsolódó

Diószegi azt is nehezményezte, hogy az a vád érte őket, hogy amatőr vezetőség van a csapatnál és baráti alapon működnek a dolgok. „Hát emlékeztetnélek gyorsan, nem ők voltak itt akkor is, amikor magasba emeltük a két kupát, Szuperkupával fűszerezve? Vagy nektek kedves szurkolók tetszett az utolsó öt mérkőzés? Ne feledjük, ugyanezek a játékosok 41 pontot gyűjtöttek össze a télig!

Lehet, kapkodásnak tűnik, de én nem kockáztatok. Persze semmi garancia arra, hogy ezzel a lépéssel meglesz a kiesés elkerülése,de legalább mindent megpróbáltunk! Mindig egy csapatért! A Sepsiszentgyörgyért!”

– zárta gondolatait Diószegi László.

A bukaresti sportsajtó szerint négy játékos „fúrta” meg Munteanut •  Fotó: Pinti Attila Galéria

A bukaresti sportsajtó szerint négy játékos „fúrta” meg Munteanut
Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK hat forduló után a 8., osztályozót jelentő helyen áll az alsóház tabelláján, továbbra is két ponttal előzi meg a kieső pozíciót elfoglaló Unirea Sloboziát.

A László Csaba-Kulcsár László edzőpáros pénteken 17 óra 30 perctől mutatkozik be a kispadon, amikor a háromszéki együttes a Jászvásári Poli otthonában lép pályára a play-out 7. fordulójának nyitómérkőzésén.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alsóházi rájátszás, 7. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alsóházi rájátszás

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK: 21 ponttal kezdte a rájátszást
FC Hermannstadt: 21 ponttal kezdte a rájátszást
Petrolul Ploiești: 20 ponttal kezdte a rájátszást
Konstancai Farul: 18 ponttal kezdte a rájátszást
Aradi UTA: 17 ponttal kezdte a rájátszást
Galaci Oțelul: 16 ponttal kezdte a rájátszást
FC Botoșani: 16 ponttal kezdte a rájátszást
Jászvásári Poli: 16 ponttal kezdte a rájátszást
Unirea Slobozia: 13 ponttal kezdte a rájátszást
Gloria Buzău: 10 ponttal kezdte a rájátszást
1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Batzula meglőtte első gólját az élvonalban, újabb döntetlent játszott a Sepsi OSK (videóval)

Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.

Kétszer is közvetlenül egymás után játszik az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.

Székelyhon

Hatan kerültek kórházba a cekendi balesetet követően

Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.

`
Krónika

„Benőtt a feje lágya” az RMDSZ szóvivőjének

Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.

Krónika

Heidl György: ,,támogatásokat nem fogunk megszüntetni, hanem át akarjuk alakítani a rendszert”

Átláthatóbb és kiszámíthatóbb támogatási rendszert ígér a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Heidl György a Krónikának adott interjújában.

Főtér

„Ne tapogasson engem, Groza úr!”

Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Megpecsételte sorsát a korai kiállítás, pont nélkül távozik Botoșani-ból az FK Csíkszereda (videóval)

Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.

Nyeretlenek csatája: első bajnoki győzelmére hajt a moldvaiak ellen az FK Csíkszereda

Két nyeretlen együttes találkozik a labdarúgó Szuperliga hatodik fordulójának hétfői játéknapján: a sereghajtó FK Csíkszereda az FC Botoșani otthonában küzd első bajnoki győzelméért, amivel elmozdulna az utolsó helyről.

A címvédő simán hozta a meccsét, a Kolozsvári CFR letaszította az élről az FCSB-t (videóval)

Morális győzelmet aratott az U Craiova az európai kupavisszavágó előtt. Jó meccset játszott a Kolozsvári CFR és az FCSB a labdarúgó élvonal vasárnap esti összecsapásán, egy gól döntött.

„Több kreativitásra van szükségünk” – Burcă látja, mi hiányzik még a Sepsi OSK játékából

Különleges mérkőzésen van túl Batzula Hunor, aki megszerezte első gólját a Sepsi OSK-ban, ráadásul rögtön az élvonalban. A Farul elleni 1–1 után azonban maradt hiányérzet a háromszékieknél, Ovidiu Burcă szerint támadásban még előre kell lépniük.

Batzula meglőtte első gólját az élvonalban, újabb döntetlent játszott a Sepsi OSK (videóval)

Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.

Legyőzte a kolozsváriakat, fellépett az első helyre a Dinamo (videóval)

A Bukaresti Dinamo 2–1-re legyőzte hazai pályán a Kolozsvári U-t a labdarúgó Szuperliga hatodik fordulójának szombati játéknapján, és átmenetileg átvette a vezetést a ranglistán.

Sokat kivett belőlük a kupameccs, de önbizalomból nincs hiány a Sepsi OSK-nál

A legutóbbi négy bajnoki mérkőzésén veretlen Sepsi OSK vasárnap délután a Konstancai Farult fogadja a labdarúgó Szuperliga hatodik fordulójában. A székelyföldi együttes a hétközben bejutott a Román Kupa csoportkörébe, ami plusz löketet adott nekik.

Kétszer is közvetlenül egymás után játszik az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.

Vendéggyőzelemmel indult a forduló a Szuperligában (videóval)

A gól nélküli első félidőt követően a másodikban a Bukaresti Rapid kétszer is eredményes volt, így végül elvitte a pontokat a Petrolul Ploiești otthonából a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Hivatalosan is csődvédelem alá került a Kolozsvári CFR, ez vár a klubra a továbbiakban

Újabb fejezethez érkezett a Kolozsvári CFR pénzügyi válsága: a Kolozsvári Törvényszék elfogadta a klub kérelmét, így hivatalosan is megkezdődött a fizetésképtelenségi eljárás.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!