Hirdetés

Diószegi László: „megkaptam a megérdemelt leckét és sokat fogok tanulni belőle”

Diószegi Lászlót meghurcolják korábbi kijelentése miatt
Fotó: Pinti Attila

Nehéz napokon és éjszakákon van túl a Sepsi OSK elnöke, Diószegi László, akit megkövezett a fővárosi sportsajtó és saját klubjának szurkolói is. Mindezt egy korábbi kijelentése és a csapat legjobbja, Marius Ștefănescu átigazolása miatt kell elszenvednie.

A hivatalos bejelentés ugyan még várat magára, de már biztosra vehető, hogy Marius Ștefănescu elhagyja a Sepsi OSK-t és a bajnoki címvédő FCSB-hez igazol. Ezzel lezárul a már-már szappanoperába illő történet, a fővárosi klub ugyanis már nagyon hosszú ideje kiszemelte magának a Szuperligában kimagaslóan teljesítő középpályást, eddig azonban mindig visszautasító választ kapott a háromszékiek részéről.

A Sepsi OSK elnöke, Diószegi László pénteken reggel a közösségi oldalán ismertette az elmúlt napok és hónapok történetét, hogy mi is történt pontosan a klub és Ștefănescu közötti egyezkedés során, valamint, hogy a játékos fejben már nem teljesen a sepsiszentgyörgyi csapatra összpontosított, ismerve az FCSB-től érkező ajánlatokat.

Hirdetés

Kapcsolódó

„Múlt évben hosszas egyezkedés után,

nagy nehezen Ștefănescu aláírt egy két éves szerződést klubunkkal. Ez összesen szinte 200 ezer euróba került nekünk! Aztán nagyon hamar tudtunkra adta, hogy nem itt képzeli el jövőjét”

– kezdte a klubelnök, aki emlékeztetett arra, hogy mi is történt a bukaresti meccsek előtt, amikor a fővárosi média és a Rapid vezetői megvádolták azzal, miszerint Ștefănescu azért nem játszott egymás után háromszor az FCSB ellen, mert már megegyezett velük az átigazolása kapcsán.

Ștefănescu távozása biztos •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Ștefănescu távozása biztos
Fotó: Pinti Attila

„Akkor azt mondtam, mehet ahova akar, de oda nem (az FCSB-hez – szerk. megj.)! Hibáztam, mert nem kellett volna mondjam ezt, mert a fociban soha nem tudod mit hoz a jövő!

Védtem a játékos és a klub becsületét, most utólag belátom nem kellett volna!

– jegyezte meg Diószegi.

„Szász százalék, hogy Ștefănescu nem eladó az FCSB számára, bárhová mehet, de nem az FCSB-hez! Még 10 millió euróért sem, és még akkor sem, ha ez a klubom végét jelenti. A mi becsületünket soha senki nem veheti meg semmiért, ez mindenek felett áll” – nyilatkozta Diószegi még tavasszal a Digi Sportnak.

Aztán kaptak egy ajánlatot a bukaresti csapattól, amivel nem foglalkoztak, mivel kijelentette, hogy nem érdekli. „Akkor már elkezdődött Hadnagy Attila bombázása a játékos részéről, hogy ő el akar menni és mi engedjük el őt! Mondtam, szó sem lehet róla, de szóltam néhány ügynöknek, hogy próbáljanak keresni csapatot neki, a világ bármelyik pontján. Sajnos telt-múlt az idő, de konkrét ajánlat egy sem jött, kivéve egy-két telefonhíváson kívül, amelyek inkább puhatolózások voltak, mintsem ajánlatok.

A játékos egyre agresszívebben járt fel a feletteséhez, hogy értsük meg őt, mert elakar menni

– folytattaa Sepsi OSK első embere.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Közben Bernd Storck vezetőedző is megelégelte Ștefănescu hozzáállását és külön kérte a klubelnöktől, hogy engedjék el. „Mielőtt a bajnokságnak vége lett volna, maga Storck is feljött hozzám, hogy neki nem kell ez a játékos, mert fejben nincs itt és engedjük el. Elmeséltem neki, hogy ezt nem tehetem” – mutatott rá.

Aztán érkezett egy újabb ajánlat az FCSB részéről, ám ők ennek sem tulajdonítottak nagy jelentőséget. De közben lejárt a nyári szünet és a csapathoz megérkeztek a játékosok,

köztük Ștefănescu is, aki kijelentette, hogy ha nem engedik el, akkor inkább lemond a fociról, de nem marad Sepsiszentgyörgyön.

„Akkor összeültünk mi, a vezetőség, Hadnagy, Kertész, Mátyás és jómagam tanakodni, hogy mit lehessen csinálni!

Minden kollégám azt mondta, engedjük el, mert hanem a klub csak veszít. Aztán oda jutottunk, hogy az edző is feljött, hogy mondja meg, ő nem akarja látni ezt a játékost, aki nincs itt fejben velünk!

Képzeljétek el mit éreztem én ott akkor. De kiemelték a kollégák, hogy én szoktam mindig mondani, hogy első a klub, második a csapat, harmadik az egyén!

És ha úgyis elveszítjük ezt a játékost, akkor legalább a klub tudjon másokat vásárolni helyette!

Persze, nekik könnyű döntés volt, ugyanis egyedül az én kimondott szavam volt, amely csorbulhatott”

– fogalmazott nyíltan Diószegi.

Mint rámutatott, másnap Ștefănescu már edzésre sem jött, amikor fájó szívvel, de a klub érdekét nézve azt mondta a vezetőség többi tagjának, hogy tegyenek, amit akarnak,

a történtek miatt pedig még a lemondás gondolata is megfordult a fejében.

„Ne tudjátok meg, mit éreztem és milyen éjszakákon vagyok túl az elmúlt napokban. Persze, megkaptam a megérdemelt leckét és sokat fogok tanulni belőle. Elmondtam a kollégáknak, hogy úgy érzem lemondok! Erre mindahányan azt mondták, szó se legyen erről, mert szükségük van rám!” – közölte Diószegi László.

A Sepsi OSK elnöke azzal zárta a bejegyzését, hogy bejelentette, a korábbi magyar válogatott és a Ferencváros volt középpályása, legutóbb pedig a Fehérvárnál játszó

Sigér Dávid már aláírt a Sepsi OSK-val, és a nyáron még három jó játékost fognak megszerezni.

3 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Ilyés Róbert: szeretnék pár játékost, de a klub filozófiáját kell követnem

Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.

Heras ismét duplázott, idegenben nyert a Sepsi OSK

Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.

Székelyhon

Aggódó családja keresi a Székelyudvarhelyről eltűnt nőt

Eltűnt személy felkutatásához kér segítséget egy család a közösségi médiában. A felhívás szerint egy 39 éves nőt keresnek, aki december 5-én délután elhagyta a székelyudvarhelyi Riverside bevásárlóközpontot, azóta nem tudnak kapcsolatba lépni vele.

`
Krónika

Orbán Viktor közelgő háborúról szóló kijelentése a román sajtó figyelmét is felkeltette

A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.

Krónika

Tavaszra elkészülhet Erdély legnagyobb kiskereskedelmi parkja

Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.

Főtér

Egy ex-fodrásznő ült egy vízügyi intézmény vezetőségében… és 100 000 embernek ma nincs vize…

… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.

Ez is érdekelheti

Pontot rabolt a CFR a Craiovától, de messze a rájátszás

Látványos, fordulatos mérkőzésen játszott döntetlent az Universitatea Craiova és a Kolozsvári CFR a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában.

Ilyés Róbert: szeretnék pár játékost, de a klub filozófiáját kell követnem

Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.

A kaput nem találta el az FK Csíkszereda, alul is maradt az újoncok párharcában (videóval)

Nem kápráztatta el játékával szurkolóit az FK Csíkszereda, erőtlenek voltak a támadásai. Ezt a ziccert nem hagyta kihasználatlanul a jó formában lévő FC Argeș a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójának meccsén.

Több alapemberét is nélkülözi a hazai bajnokiján az FK Csíkszereda

A bajnokság egyik legkiegyensúlyozottabban teljesítő csapatát fogadja az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. Ilyés Róbert együttese szombaton négy alapemberét is nélkülözni kényszerül az FC Argeș ellen az év utolsó hazai mérkőzésén.

Egyre drágább a székely zászló az FK Csíkszeredának

Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.

Heras a Poli ellen is lecsapott, az élmezőnyben a Sepsi OSK

Fontos hazai győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, a 15. forduló zárómeccsén, hétfőn délután a házi gólfelelős Heras találatával megverte a felsőházba vágyódó Jászvásári Polit.

Újabb súlyos pofont kapott a Kolozsvári CFR (videóval)

Hiába játszott egész meccsen fölényben a Kolozsvári CFR, házigazdája, az FC Argeș könyörtelenül kihasználta a lehetőségeit és magabiztosan nyert szombaton a labdarúgó Szuperliga 18. fordulójában.

Piros pont a Rapidnak: magyar nyelvű üzenettel fogadták a csíkiakat

A Bukaresti Rapid vezetősége remek házigazdának bizonyult, magyar nyelvre lefordított üzenettel fogadta a vendég FK Csíkszeredát a két csapat péntek esti bajnoki mérkőzésén.

Kemény büntetésre számíthat az FK Csíkszereda bosszankodó légiósa (videóval)

Újabb nagyarányú vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a fővárosban, pénteken este 4–1-re kapott ki a Bukaresti Rapid otthonában. A találkozó után Ilyés Róbert vezetőedző közölte, hogy Anderson Ceara büntetésre számíthat a kifakadásáért.

Csak egy félidőn át tartotta a lépést a Rapiddal az FK Csíkszereda (videóval)

Az első játékrészben bátran rohamozott a piros-fehér gárda Bukarestben, a szünet után viszont elfáradt, támadásban veszélytelen volt, a Rapid pedig a hajrában gyors egymás után két gólt szerezve eldöntötte a mérkőzést a Szuperliga 18. fordulójában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!