Július 12-én, pénteken rajtol el a labdarúgó Szuperliga új kiírása, a román játékvezetők pedig az országos testület által szervezett nyári szemináriumokon képezték magukat. Itt szembesültek vele, hogy a most zajló kontinenstornán látott újdonságokat az élvonalbeli összecsapásokon is alkalmazni kell.
Ennek a legfontosabb része, hogy csak a csapatkapitány kommunikálhat a sípmesterrel. Egyelőre csak az élvonalbeli mérkőzéseken. Valószínű, hogy a 2. és a 3. Ligában is bevezetik.
„Amikor egy, a pályán meghozott döntést el kellett magyaráznod, akár mind a 22 játékos ott lehetett körülötted. Ez nagyon rossz képet festett a labdarúgásról. Ennek védelme érdekében a felelősséget meg kell osztani a csapatkapitány és a játékvezetők között.
– nyilatkozta a bajnokságot megelőző sajtóbeszélgetésen Kyros Vassaras, a Román Játékvezetői Testület elnöke.
Egy másik újdonság a 14-es szabályra, vagyis a a büntetőrúgásokra vonatkozik. Ez alapján a labdát mozdulatlanul, pontosan a büntetőpont közepére kell helyezni, és a játékvezető a VAR-technológia segítségével jobban odafigyel a végrehajtás során elkövetett hibákra.
A büntetőterületre belépő játékost nehéz észrevenni. A partjelzőnek a videóbíró-technológia (VAR) segíthet az ilyen szabálytalanságok felismerésében.
Amennyiben a 14. szabályt szigorúan betartanák, a legtöbb büntetőrúgást meg kellene ismételni. Általában azonban ezek a belépések nem befolyásolják a büntetőrúgás eredményét, kivéve pár ritka esetet – tette hozzá Vassaras.
A kapus csapattársai számára: csak akkor büntetendő, ha a büntetőterületre való belépés egyértelműen befolyásolja a tizenegyest elvégző játékost. Például ha megakadályozzák az ellenfelet a gólszerzésben, vagy ők maguk próbálnak gólt szerezni. Ebben az esetben a büntetőrúgást megismétlik, ha nem születik találat belőle.
A tizenegyest elvégző csapattársaknak: figyelmeztetésben részesülnek, amennyiben a büntetőterületre való belépés egyértelműen befolyásolja a kapust.
Ha a büntetőterületre belépő játékos gólt szerez, vagy gólt próbál lőni, közvetett szabadrúgást ítélnek az ellenfél csapatának arról a helyről, ahol a büntetőterületre belépett.
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Az első harmadban pár fokkal jobb volt a Gyergyói Hoki Klub a Csíkszeredai Sportklubnál, és az akkor megszerzett előny elég volt a győzelemhez. Az utolsó pillanatig nyílt volt a pontok sorsa, de aztán ezek Gyergyóban maradtak.
Hivatalosan is megnyitották a Riverside Retail Park névre keresztelt bevásárlóközpontot Székelyudvarhelyen csütörtök reggel. A több mint 15 ezer négyzetméteren elterülő létesítményben nemzetközi márkák és helyi üzletek várják a vásárlókat.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
A júniussal zárult egy évben meredeken csökkent a megelőző időszakok rekordszintjeiről a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!