Július 12-én, pénteken rajtol el a labdarúgó Szuperliga új kiírása, a román játékvezetők pedig az országos testület által szervezett nyári szemináriumokon képezték magukat. Itt szembesültek vele, hogy a most zajló kontinenstornán látott újdonságokat az élvonalbeli összecsapásokon is alkalmazni kell.
Ennek a legfontosabb része, hogy csak a csapatkapitány kommunikálhat a sípmesterrel. Egyelőre csak az élvonalbeli mérkőzéseken. Valószínű, hogy a 2. és a 3. Ligában is bevezetik.
„Amikor egy, a pályán meghozott döntést el kellett magyaráznod, akár mind a 22 játékos ott lehetett körülötted. Ez nagyon rossz képet festett a labdarúgásról. Ennek védelme érdekében a felelősséget meg kell osztani a csapatkapitány és a játékvezetők között.
– nyilatkozta a bajnokságot megelőző sajtóbeszélgetésen Kyros Vassaras, a Román Játékvezetői Testület elnöke.
Egy másik újdonság a 14-es szabályra, vagyis a a büntetőrúgásokra vonatkozik. Ez alapján a labdát mozdulatlanul, pontosan a büntetőpont közepére kell helyezni, és a játékvezető a VAR-technológia segítségével jobban odafigyel a végrehajtás során elkövetett hibákra.
A büntetőterületre belépő játékost nehéz észrevenni. A partjelzőnek a videóbíró-technológia (VAR) segíthet az ilyen szabálytalanságok felismerésében.
Amennyiben a 14. szabályt szigorúan betartanák, a legtöbb büntetőrúgást meg kellene ismételni. Általában azonban ezek a belépések nem befolyásolják a büntetőrúgás eredményét, kivéve pár ritka esetet – tette hozzá Vassaras.
A kapus csapattársai számára: csak akkor büntetendő, ha a büntetőterületre való belépés egyértelműen befolyásolja a tizenegyest elvégző játékost. Például ha megakadályozzák az ellenfelet a gólszerzésben, vagy ők maguk próbálnak gólt szerezni. Ebben az esetben a büntetőrúgást megismétlik, ha nem születik találat belőle.
A tizenegyest elvégző csapattársaknak: figyelmeztetésben részesülnek, amennyiben a büntetőterületre való belépés egyértelműen befolyásolja a kapust.
Ha a büntetőterületre belépő játékos gólt szerez, vagy gólt próbál lőni, közvetett szabadrúgást ítélnek az ellenfél csapatának arról a helyről, ahol a büntetőterületre belépett.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!