Bundesliga: Gulácsiék megint ikszeltek otthon

Orbán Zsolt 2020. május 27., 22:15 utolsó módosítás: 2020. május 27., 23:42

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig akárcsak két fordulóval korábban, ismét döntetlent játszott hazai pályán a Bundesligában. Szerdán este a Hertha Berlin fogott ki a lipcseieken, akik immár kilenc ponttal vannak lemaradva a listavezető Bayern Münchentől.

Hazai pályán nem megy Gulácsi Péteréknek Fotó: Facebook/Péter Gulácsi Official

A lipcsei csapat az előző fordulóban nagyon meggyőző játékkal, öt góllal tömte ki idegenben a Mainzot, de a hétközi fordulóban ugyanaz a forgatókönyv ismétlődött meg, mint két körrel korábban a Freiburg ellen: a BL-negyeddöntős alakulat csak döntetlenre volt képes hazai pályán, ezúttal a Hertha BSC-vel szemben.

A fővárosi kék-fehérek már a kilencedik percben bevették Gulácsi Péter kapuját, egy szögletnél az üresen hagyott Marko Grujic talált be könnyedén. Hasonló módon válaszolt a túloldalon a házigazda, amely Lukas Klosterman fejesével egyenlített ki Nkunku sarokrúgásánál.

A második félidőben emberhátrányba került a Lipcse, miután Halstenberg megkapta második sárgáját, de a kiállítást újabb hazai gól követte: Patrick Shick lövését csúnyán bepotyázta Rune Jarstein, a Hertha norvég kapusa.

A Bikák nem tudták megtartani az előnyt, a csereként beállt Piatek a 82. percben értékesített büntetőt. Hazai oldalon a sérüléséből nemrég felépülő Willi Orbán is pályára lépett, a magyar válogatott védő bő tíz percet kapott Julian Nagelsmanntól.

Az RB Leipzig a döntetlennel nem tudta beérni pontszámban a második Borussia Dortmundot, és hat fordulóval a bajnokság vége előtt kilenc pont a hátránya az éllovas Bayern München mögött.

A Hertha BSC a hosszú kényszerszünetben kinevezett Bruno Labbadiával továbbra is veretlen, a berliniek ezt megelőzően a városi rivális Uniont és a Hoffenheimot is nagy különbséggel győzték le, jelenleg pedig tizedikek a tabellán.

Frissítés: egy pont Szalaiéknak, újabb Schalke-vereség

Szalai Ádámot 1–1-es állásnál, a 82. percben cserélte be edzője az Union Berlin–Mainz találkozón. A vendégek hiába játszottak egy teljes félidőt emberelőnyben, ezt nem tudták kihasználni, a kieséstől fenyegetett csapatok meccse pontosztozkodással végződött.

Egyre mélyebb gödörben van a Schalke, a királykékek harmadik egymás utáni vereségüket könyvelték el, vezetésről kaptak ki a 16., osztályozóhelyet elfoglaló Fortuna Düsseldorf otthonában.

A Hoffenheim eseménydús, két kiállítást és négy gólt hozó meccsen győzte le a Kölnt, míg az Augsburg gól nélküli döntetlent játszott a ligautolsó Paderbornnal.

Bundesliga, 28. forduló

RB Leipzig–Hertha Berlin 2–2 (1–1)
Gólszerzők: Klostermann (24.), Schick (68.), ill. Grujic (9.), Piatek (82., büntetőből)
kiállítva: Halstenberg (63., a hazaiaktól)

A többi szerdai mérkőzésen:

TSG Hoffenheim–FC Köln 3–1 (1–0)
Gólszerzők: Baumgartner (11., 46.), Zuber (48.), ill. Kainz (60.)
kiállítva: Hübner (50.), ill. Bornauw (26.)

Fortuna Düsseldorf–Schalke 04 2–1 (0–0)
Gólszerzők: Hennings (63.), Karaman (68.), ill. McKennie (53.)

FC Augsburg–SC Paderborn 0–0

Union Berlin–FSV Mainz 1–1 (1–1)
Gólszerzők: Ingvartsen (33.), ill. Baku (13.)
Kiállítva: Andrich (42., a hazaiaktól)

Keddi eredmények:
Borussia Dortmund–Bayern München 0–1 (0–1)
Bayer Leverkusen–VfL Wolfsburg 1–4 (0–1)
Eintracht Frankfurt–SC Freiburg 3–3 (1–1)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 0–0

Az élmezőnyben: 1. Bayern München 64 pont (28  meccs, 81:26-os gólarány), 2. Borussia Dortmund 57 p. (28 m., 74:34), 3. RB Leipzig 55 p. (28 m., 70:29), 4. Borussia Mönchengladbach 53 p. (28 m., 53:34),  5. Bayer Leverkusen 53 p. (28 m., 53:36), 6. VfL Wolfsburg 42 p. (28 m., 40:34). A teljes tabella a liga hivatalos oldalán.