Bundesliga: három nagyon fontos pontot szerzett a Bayern

Orbán Zsolt 2020. május 26., 22:12 utolsó módosítás: 2020. május 27., 09:34

A Bayern München közel került egymást követő nyolcadik bajnoki címéhez a labdarúgó Bundesligában, miután a kedd esti csúcsrangadón 1–0-ra nyerni tudott Dortmundban.

Bürki nem tudott menteni Kimmich lágy emelésénél Fotó: Agerpres

A német bajnokság hétközi fordulója kiemelt fontosságú mérkőzéssel rajtolt el a Signal Iduna Parkban, a Dortmund–Bayern rangadó végeredménye nagyban befolyásolhatta az első hely alakulását. A müncheniek négypontos előnnyel várták a „Klassikert”, így vendéggyőzelem esetén Lewandowskiék nagy lépést tettek volna a bajnoki címvédés felé.

És tettek is, ugyanis a statisztikai adatok alapján kiegyensúlyozott dortmundi csúcsmérkőzést Joshua Kimmich döntötte el az első félidő végén. A Bayern 25 éves védekező középpályása remek helyzetfelismeréssel emelte át 18 méterről Roman Bürkit.

A gólnál a zseniális megoldás mellett kapushibát láthattunk, Bürkinek illett volna hárítani a lövést.

A zárt kapus összecsapásnak az első félideje volt élvezetesebb, a másodikban a Bayern javarészt mélyen védekezve őrizte minimális előnyét, s bár a sárga-feketéknek akadtak veszélyes próbálkozásaik, Manuel Neueren nem jutott át labda. Sőt, egy ellentámadáson Robert Lewandowski a kapufát találta el.

Hat fordulóval a bajnokság vége előtt a listavezető bajorok hét pontra növelték előnyüket a második Dortmunddal szemben. Ezzel könnyen lehet, hogy eldőlt a bajnoki cím sorsa.

Sallaiék sokgólos döntetlenje és két meglepetés

A keddi játéknap késő esti mérkőzésein két döntetlen és egy vendégsiker született. A Bayer Leverkusen elszalasztotta a lehetőséget, hogy egy pontra megközelítse a Dortmundot, Havertz és társai nehezen értelmezhető, kategorikus vereséget szenvedtek a tabellán hatodik Wolfsburgtól.

Sallai Rolanddal a kezdőben a Freiburg rendkívül furcsa meccset játszott idegenben a Frankfurttal. A gólhelyzetek száma alapján a hazaiaknak simán kellett volna nyerniük, de a pontszerzés is nehezen jött össze az Eintrachtnak, miután a Freiburg 0–1-re, majd 1–3-ra is vezetett.

A vége 3–3 lett, a magyar válogatott szélsőt az 59. percben cserélte le az edzője.

A Borussia Mönchengladbach brémai győzelemmel foglalhatta volna vissza a harmadik helyet, de ez elmaradt, a kiesőjelölt Werder gól nélküli döntetlent játszott az élcsapattal.

Az első hatból még csak az RB Leipzig nem lépett pályára a jelenlegi fordulóban, Gulácsiék szerdán a Hertha Berlint fogadják.

Bundesliga, 28. forduló:
Borussia Dortmund–Bayern München 0–1 (0–1),
Signal Iduna Park, zárt kapuk mögött.
Vezette: Tobias Stieler.
Gólszerző: Kimmich (43.).
Dortmund: Bürki – Piszczek (Götze 80.), Hummels, Akanji – Hakimi, Delaney (Can, a szünetben), Dahoud (Witsel 85.), Guerreiro – Hazard, Haaland (Reyna 72.), Brandt (Sancho, a szünetben). Edző: Lucien Favre.
Bayern: Neuer – Pavard, Boateng (Hernandez 85.), Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman (Perisic 73.), Müller, Gnabry (Martinez 87.) – Lewandowski. Edző: Hansi Flick.

Bayer Leverkusen–VfL Wolfsburg 1–4 (0–1)
Gólszerzők: Baumgartlinger (85.), ill. Pongracic (43., 75.), Arnold (64.), Steffen (68.).

Eintracht Frankfurt–SC Freiburg 3–3 (1–1)
Gólszerzők: Andre Silva (35.), Kamada (79.), Chandler (82.), ill. Grifo (28.), Petersen (67.), Höler (69.).

Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 0–0